طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

سیاسیداعش چه تعداد نیرو در موصل دارد؟
برچسب ها:
به ما بپیوندید خانه بگیرید! / روش جدید داعش برای جذب نیرو در موصل

فرمانده عملیات زمینی ارتش آمریکا در عراق، در اولین گفت وگوی مطبوعاتی خود بعد از شروع عملیات برای بازبعد گیری موصل، از روند این عملیات، احتمالات پیش رو و شمار شبه نظامیان گروه تروریستی داعش در این شهر سخن گفته است.

پایگاه خبری انتخاب: فرمانده عملیات زمینی ارتش آمریکا در عراق، در اولین گفت وگوی مطبوعاتی خود بعد از شروع عملیات برای بازبعد گیری موصل، از روند این عملیات، احتمالات پیش رو و شمار شبه نظامیان گروه تروریستی داعش در این شهر سخن گفته است.

ژنرال گری وُلسکی به شبکه خبری ان بی سی گفته است آزادسازی شهر موصل، به معنی سقوط خلافت خودخوانده این گروه در عراق است: «داعش گفته موصل نگین تاج عراق است و ایده این گروه برای تشکیل خلافت».

فرمانده عملیات زمینی آمریکا در عراق می گوید بدون موصل «خلافتی هم باقی نمی ماند. اگر اساسا این خلافت هرگز وجود خارجی پیدا کرده بود. در نتیجه برای داعش، بازبعد گیری موصل به معنی یک شکست اساسی ست».

ولسکی در عین حال شمار شبه نظامیان گروه تروریستی داعش در موصل را بین سه تا پنج هزار نفر برآورد کرده است. شماری که نزدیک به برآوردهای دو سال پیش از شمار این شبه نطامیان در جریان حمله به موصل است.

البته شمار نیروهای شبه نظامی تنها نگرانی موجود در نبرد موصل نیست، بلکه استفاده آن ها از صدها هزار شهروند این شهر به عنوان «سپر انسانی» است که می تواند بر روند نبرد تاثیر بگذارد.

خبرگزاری رویترز در نقل ازی به نقل از یک مقام وزارت دفاع آمریکا و ساکنان موصل گفته است، شبه نطامیان افراطی از مردم به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند. در عین حال این احتمال نیز مطرح شده که شخص ابوبکر بغدادی، رهبر خلافت خودخوانده اسلامی، نیز در شهر موصل حضور دارد.

هلی برن نیروهای آمریکایی در موصل و هدف قرار دادن فرماندهان داعش
facebook google telegram twitter whatsApp