طاها پخش

اخبار اجتماعیتلاش برای ایجاد فضایی امن برای جذب سرمایه ها
ایجاد بسترسازی مناسب برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی

آیت الله عبدالکریم موسوی اردبیلی در پیامی به همایش اقتصاد اسلامی در اردبیل گفت: ایجاد فضایی امن برای جذب سرمایه ها بیش از هر زمان دیگر احساس می شود.

همایش اقتصاد اسلامی, جذب سرمایه ها, فضایی امن, تلاش ایجاد فضایی امن جذب سرمایه

همایش اقتصاد اسلامی, جذب سرمایه ها, فضایی امن, موسوی اردبیلی, تسویه حساب

به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، آیت الله عبدالکریم موسوی اردبیلی در پیامی به همایش و نشست تخصصی اقتصاد اسلامی که صبح امروز در اردبیل برگزار شد، آورده است: اکنون قریب 70 سال از اجرای برنامه های توسعه می گذرد سرمایه های فراوانی در جهت تدوین و اجرای این برنامه ها تاکنون صرف شده است اما هیچگاه انتظارات برآورده نشده است.


آیت الله موسوی اردبیلی در این پیام تاکید کرده است: تدوین برنامه پنج ساله یک امر ملی است و نباید این موضوع بسیار مهم به مثابه یک پدیده جناحی تلقی شده و محلی برای تسویه حساب های گروهی شود همه جناح ها باید بدانند که برنامه امری ملی است؛ لذا نیازمند نگاهی فراجناحی است.


در ادامه این پیام آمده است: تحقق اهداف برنامه با عزم ملی تحقق یافته و این امر نیز به اجماع ملی نیازمند است بر این اساس تنظیم برنامه ای حداقلی ولی بر اساس اجتماع ملی بهتر از برنامه ای حداکثری بدون اجماع ملی است زیرا امکان تحقق آن بیشتر است.


در این پیام تاکید شده است: در تمام برنامه های توسعه کشور مردم و مسئولیت آنان در فرایند توسعه فراموش شده است در حالی که مردم رکن اصلی جهت تحقق اهداف برنامه های توسعه است و باید جایگاه و مسئولیت مردم در برنامه مشخص شده و فعالیت های جدی از سوی مدیران کشور در این راستا صورت گیرد.


در ادامه این پیام آمده است: بی عدالتی از دیرباز در کشور ما وجود داشته و سایه شوم آن در ابعاد گسترده بر زندگی ما قرار دارد و یکی از ابعاد آن بی عدالتی در توزیع منابع کشور است، متأسفانه برخی از استان ها به ویژه پایتخت امکانات فراوانی را در خود جای داده و می دهد در حالی که بسیاری از استان ها محروم بوده و از امکانات اولیه زندگی نیز برخوردار نیستند و فقر گسترده در این استان ها موجب شده است تا آسیب ها اخلاقی و اجتماعی در این نقاط گسترش یابد بر این اساس در این برنامه لازم است تا جهت عدالت میان نقاط کشور، توزیع عادلانه منطقه ای صورت گیرد.


آیت الله موسوی اردبیلی در این پیام آورده است: هیچگاه ایران، آباد نخواهد شد مگر با بسیج نمودن همه امکانات کشور و ایرانیان بنابراین ایجاد فضایی امن جهت جذب سرمایه های مادی، معنوی و انسانی ایرانیان بیش از هر زمان دیگر احساس می شود.


در پایان این پیام آمده است: آخرین و مهمترین نکته این است که بیاییم به جای دم زدن صرف از اخلاق، برنامه ای طراحی کنیم که بعد از پنج سال مدیران کشور بیش از گذشته خود را موظف به پاسخگویی بدانند در این صورت بسیاری از رذائل اخلاقی از جامعه کاسته و فضائل اخلاقی جای آن را خواهد گرفت.تلاش برای جذب سرمایه گذار در کهگیلویه و بویراحمد
facebook google telegram twitter whatsApp