طاها پخش

تبلیغ درکار
راه اندازی گشت ویژه ارائه خدمات انتظامی به گردشگران خارجی در اصفهان
اهدای ترجمه انگلیسی نهج البلاغه به گردشگران خارجی در اصفهان

گشت ویژه ارائه خدمات انتظامی به گردشگران خارجی در اصفهان راه اندازی شد.

خدمات انتظامی, گشت ویژه, گردشگران خارجی, اندازی گشت ویژه ارائه خدمات انتظامی گردشگران خارجی اصفهان

خدمات انتظامی, گشت ویژه, گردشگران خارجی, در اصفهان, راه اندازی

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به افزایش چشمگیر ورود گردشگران خارجی در مقایسه با سال های قبل گفت : واحد پلیس گردشگری در ابتدا با نام پلیس همیار توریست در آبان ماه سال 89 کار خود را در کلانتری بازار کلانشهر اصفهان آغاز کرد و از آن تاریخ به پس تمام کارکنان کادر و وظیفه ای که مسلط به چندین زبان خارجی از جمله انگلیسی ،ایتالیایی ، فرانسوی و آلمانی بودند برای ارتباط بهتر با گردشگران خارجی جذب این واحد شدند.

سردار عبدالرضا آقاخانی افزود : ما در این پلیس گشت های ویژه ای را به منظور رسیدگی به مشکلات گردشگران خارجی و ارائه خدمات انتظامی به آنان راه اندازی کردیم .

وی گفت : در این گشت ها پلیس های گردشگری با لباس تشریفات که مختلف از لباس سایر یگان ها است و با استفاده از دوچرخه در مکان های تاریخی اصفهان به گشت زنی می پردازند و مشکلات گردشگران خارجی را بررسی و به مبادی مربوطه ارجاع می دهند .

فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود : هم اکنون پلیس گردشگری اصفهان نخستین و تنها واحد تخصصی رسیدگی به مشکلات و ارائه خدمات انتظامی به گردشگران خارجی در کشور است.

سردارآقاخانی ارائه نقشه راهنمای مناطق گردشگری و بروشور های آموزشی و هشداری به گردشگران با زبان های انگلیسی، آلمانی و فرانسوی، بررسی شکایت گردشگران ، شناسایی و ارائه هشدارهای لازم برای اسکان مسافران و گردشگران، راهنمایی گردشگران و معرفی و آشنا کردن گردشگران با وظایف و عملکرد قسمت های مختلف پلیس را از جمله خدمات ارائه شده از سوی پلیس گردشگری اصفهان عنوان کرد.

وی افزود: 69.44 درصد گردشگران خارجی رفتار ماموران پلیس با مردم را عالی و 30.55 درصد خوب توصیف کردند.

فرمانده انتظامی استان اصفهان عنوان کرد: در بررسی ها و نظر سنجی های صورت گرفته مشخص شد که بیشترین ورود گردشگران از کشورهای اروپایی مانند آلمان ، اتریش ، فرانسه و ایتالیا بوده که 56.80 درصد گردشگران را تشکیل می دادند و پس از آن کشور های آسیایی مانند چین با میانگین 19.33درصد بیشترین و کشور های قاره آمریکا با 7درصد کمترین ورود گردشگران را به ایران به خود اختصاص دادند .

سردار آقاخانی در خصوص موانع ورود گردشگران خارجی به کشور نیز گفت: بر اساس نظر سنجی ها و اطلاعات دریافت شده ازتوریست ها بیمه نکردن شرکتهای بیمه گذار دنیا، برای تورهای گردشگری که برای سفر به ایران ارائه خدمات می کنند، بزرگترین مانع پیش روی گردشگران خارجی به کشور است و دلیل این موضوع نیز تبلیغات گسترده رسانه های غربی برای نشان دادن چهره ای نا امن و خطرناک برای گردشگران اروپایی و غربی است .

وی دومین مانع برای ورود به کشور از نظر گردشگران خارجی را اخذ ویزا برای سفر به ایران عنوان کرد و افزود: اخذ ویزا برای تبعه های کشورهای اروپای مرکزی و آمریکایی مشکل است و همچنین بر اساس نقل از برخی از گردشگران، در برخی از موارد با وجود تایید ویزای اینترنتی افراد و اخذ کد شناسایی ،الصاق ویزا به پاسپورت افراد با مشکلات زیادی همراه بوده است .
راه اندازی گشت های ویژه برای رسیدگی به شکایات مدارس
facebook google telegram twitter whatsApp