طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

بین المللوابستگی به نفت را کاهش دهید | توصیه صندوق بین المللی پول به کشورهای عربی
صندوق بین المللی پول، کمک مالی کشورهای عربی را به مصر خواستار شد

صندوق بین المللی پول در جدیدترین نقل از خود به بررسی آینده اقتصاد کشورهای حاشیه خلیج فارس پرداخته است.

بین الملل, کشورهای حاشیه خلیج فارس, صندوق بین المللی پول, توصیه صندوق بین المللی پول کشورهای عربی وابستگی نفت دهید

بین الملل, کشورهای حاشیه خلیج فارس, صندوق بین المللی پول

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از نشنال؛ صندوق بین المللی پول تلاش کشورهای حاشیه خلیج فارس به منظور بهبود وضع بودجه خود بعد از کاهش بهای نفت را مورد ستایش قرار داده است. این سازمان در همین حال اعلام کرده کشورهای این منطقه به علت خطر کاهش رشد اقتصادی باید سعی کنند تا روند گسترش زمینه های کسب درآمد خود را حفظ کنند.


مسعود احمد، مدیر منطقه ای صندوق بین المللی پول در گفتگو ای اظهار کرد: "چالش اصلی این کشورها این است که آن ها باید برای متنوع کردن اقتصادشان در حال حرکت باشند. آن ها باید مشاغلی خارج از بخش نفت و بخش های دولتی ایجاد کنند. پیام ما این برنامه چند ساله است. لازم نیست آن ها کل این برنامه را یکجا انجام دهند؛ اما نباید آن را به تاخیر بیاندازند."


از زمانی که بهای نفت در سال 2014 روند رو به کاهش شدید خود را شروع کرد، بسیاری از دولت های کشورهای حاشیه خلیج فارس اقدامات جدیدی را برای کنترل بهای نفت در سطح بازار پیش گرفته اند. در همین حال این کشورها برنامه هایی را برای کاهش وابستگی اقتصادشان به نفت شروع کرده اند.


صندوق بین المللی پول در آخرین نقل از خود اعلام کرد رشد خاورمیانه، شمال آفریقا و پاکستان در سطح 3.4 درصد قرار دارد. این سازمان اعلام کرد کاهش رشد اقتصادی در چین، افزایش سطح مالیات آمریکا و گسترش درگیری های منطقه ای می تواند به پیشرفت اقتصادی آسیب وارد کند.


قول رئیس صندوق بین المللی پول به ایران
facebook google telegram twitter whatsApp