طاها پخش

کاهش قاچاق مواد مخدر از مرزهای شهرستان بیله سوار
اعلام آمادگی افغانستان برای مبارزه با با کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر

فرماندار شهرستان بیله سوار گفت: با تلاش نیروهای مرزبانی و امنیتی شهرستان قاچاق مواد مخدر از مرزهای بیله سوار کاهش یافته است.

مخدر, اردبیل, مواد, قاچاق مواد مخدر مرزهای شهرستان بیله سوار

مخدر, اردبیل, مواد, قاچاق, کاهش

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل؛ آرام حلیم در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان بیله سوار اظهار داشت: امروزه کاملا مشخص شده که هیچ فرد، خانواده و اجتماعی نمی تواند ادعا کند که در معرض خطر مواد مخدر نیست.

وی در مورد تغییر شیوه های تولید و عرضه مواد مخدر از سنتی به صنعتی و شیمیایی گفت: ابزار مبارزه تغییر کرده و امروزه تکیه بر مبارزه سخت افزاری با پدیده اعتیاد به تنهایی با شکست روبه رو شده است.

حلیم با اشاره به رهنمودهای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اینکه مواد مخدر منشا فساد است و این فساد باید ریشه کن شود تا جامعه اصلاح شود، افزود: ایران در مسیر ترانزیت مواد مخدر بوده و شهرستان بیله سوار نیز به لحاظ مرزی بودن و موقعیت جغرافیایی به صورت مضاعف در معرض این معضل قرار دارد و همه دستگاههای عضو و نهادهای مردمی باید در اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر و فعال کردن و مشارکت دادن خود مردم به صورت جدی وارد عمل شوند.

ویبا تشریح آمار کشوری شیوع مواد مخدر در کشور بیان کرد: نرخ شیوع اعتیاد در ایران 3 درصد است و 63 درصد معتادان کشور در حال حاضر متاهل هستند و 58 درصد این افراد زیر 34 سال سن دارند.

فرماندار شهرستان بیله سوار تصریح کرد: سن اعتیاد در سال های اخیر از 23 سال به 21 سال کاهش پیدا کرده است و متاسفانه والدین آگاهی لازم در این زمینه ندارند و 55 درصد از آن ها سه تا پنج سال بعد از اعتیاد فرزندانشان مطلع می شوند.

حلیم با اشاره به اینکه قاچاق مواد مخدر از مرزهای شهرستان کاهش یافته است، تصریح کرد: با تلاش نیروهای مرزبانی و امنیتی شهرستان جلوی هر گونه داد و ستد مواد مخدر در مرزهای شهرستان گرفته شده است و با سوداگران مرگ برخورد جدی انجام می شود.

سلب آرامش جامعه با اعتیاد و قاچاق مواد مخدر
facebook google telegram twitter whatsApp