طاها پخش

سرمایه گذاری سه هزارو 500 میلیاردی در بخش گردشگری همدان
شهر گردشگری سرعین نیازمند سرمایه گذاری در بخش سینما است

مدیرعامل سرمایه گذاری استان از سرمایه گذاری ۳۵۰۰ میلیارد تومانی در بخش گردشگری شهر همدان خبر داد.

همدان, سرمایه گذاری, بخش گردشگری, سرمایه گذاری هزارو میلیاردی بخش گردشگری همدان

همدان, سرمایه گذاری, بخش گردشگری
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ اکبر رنجبران در همایش سرمایه گذاری کلانشهرهای کشور اظهار داشت: با بهره گیری از اینگونه سیمنارها و جلسات توانسته اقدامات و تجربیات خوبی در زمینه سرمایه گذاری به دست بیاوریم.

وی با اشاره به اینکه این نشست ها منجر به تنظیم شیوه نامه سرمایه گذاری شده و آثار خوب آن را در درآمدهای پایدار کلانشهرهای کشور شاهد هستیم، افزود: نقش شهرداری ها در پروژه های عمرانی، ایجاد اشتغال، رشد و توسعه شهرها از اهمیت بالایی برخوردار است.

رنجبران مشارکت مردمی را کلید اجرایی پروژه های شهرداری و شهری دانست و گفت: باید زمینه را برای استفاده از ظرفیت مشارکت مردم در راستای سرمایه گذاری در حوزه های بازیافت و گردشگری را فراهم کرد چراکه اعتبارات و منابع مالی شهرداری ها پاسخگوی اجرای تمامی طرح ها نیستند.

وی بیان کرد: شهرداری همدان چند سالی است که در زمینه سرمایه گذاری ورود جدی پیدا کرده و برخی پروژه های شهر همدان با حضور سرمایه گذاران به مرحله اجرا رسیده است که باید این روند و حالت تقویت شود.

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری شهرداری همدان با اعلام اینکه شهرداری همدان در حوزه گردشگری دو پروژه مهم در نظر گرفته تا آنها را اجرایی کند، گفت: همدان در زمینه گردشگری ظرفیت بالایی دارد که باید بستر اجرایی کردن آنها فراهم شود.

وی بیان کرد: پروژه پارک ملل با 200 هکتار مساحت و دو هزار میلیارد تومان حجم سرمایه گذاری طراحی شده و فاز نخست آن با سرمایه ای افزون بر 700 میلیارد تومان شروع شده است.

رنجبران با اشاره به اینکه پارک ملل می تواند به یکی از زیرساخت های مهم حوزه گردشگری همدان تبدیل شود، گفت: 12 قطعه 1.5 تا 2 هکتاری برای کشورهای دارای پیشینه تاریخی در نظر گرفته شده تا در این فضاها نمادی از شهر خود را اجرایی کنند.

وی با بیان اینکه پارک سلامت دیگر پروژه حوزه گردشگری شهرداری همدان محسوب می شود، گفت: 100 هکتار با سرمایه گذاری هزار و 500 میلیارد تومانی برای این امر در نظر گرفته شده که مراحل پایانی عقد قرارداد با سرمایه گذار را طی می کند.

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری شهرداری همدان اظها داشت: در بخشی از پارک سلامت زمینی برای ایجاد مرکز مغز و اعصاب با سرمایه گذاری پرفسور سمیعی در نظر گرفته شده که امیدواریم این پروژه نیز به زودی مرحله اجرایی خود را شروع کند.


اعلام آدمادگی دانشگاه آزاد کرمانشاه بَرای سرمایه گذاری دَر بخش گردشگری
facebook google telegram twitter whatsApp