طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیپیروزی بزرگ کلینتون در نظرسنجی جهانی
بخت بالاتر کلینتون برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا | نظرسنجی

نتایج یک نظرسنجی سراسری نشان داده است که هیلاری کلینتون از نظر تمامی کشورهای دنیا به غیر از روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به پیروزی بزرگی دست خواهد یافت.


انتخابات آمریکا خبرگزاری ایسنا: نتایج یک نظرسنجی سراسری نشان داده است که هیلاری کلینتون از نظر تمامی کشورهای دنیا به غیر از روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به پیروزی بزرگی دست خواهد یافت.

 این نظرسنجی جهانی که از سوی مرکز وین / گالوپ صورت گرفته، جامعه نمونه ای متشکل از ۵۰ هزار تن از ۴۵ کشور دنیا را که به نحوی بیانگر آرای ۷۵ درصدی جمعیت کل دنیا است، مورد نظرسنجی قرار داده است.

در حالی که تمامی کشورهای کمپانی داده شده در این نظرسنجی اعلام کرده اند، هیلاری کلینتون دموکرات در این رقابت سیاسی پیروز خواهد شد، کمپانی کنندگان روسی با فاصله ای ۲۳ درصدی معتقد بوده اند که ترامپ، نامزد جمهوری خواهان، کلینتون را شکست خواهد داد.

اما بزرگترین فاصله بین دو رقیب در کشورهای اروپایی رخ داده است. در پرتغال ترامپ تنها با کسب ۵ درصد در مقابل رای ۸۵ درصدی کلینتون شکست خورد.

در انگلیس ترامپ توانست ۱۵ درصد آرا و کلینتون ۶۴ درصد آرا را کسب کند در حالی که ۲۱ درصد انگلیسی ها نیز گفته اند که نمی دانند به کدام گزینه رای می داده اند.

در فنلاند، کره جنوبی، سوئد، کلمبیا، مکزیک، اتریش، آلمان، هلند و پاراگوئه نیز ترامپ با فاصله ۷۰ درصدی یا بیشتر در انتخابات ریاست جمهوری شکست خورد.

به غیر از روسیه، ترامپ در چین نیز نتایج نسبتا خوبی به دست آورد و در آن تنها با فاصله ای ۹ درصدی شکست را متحمل شد.

در برخی از کشورهای شرق اروپا که دارای جنبش های شورشی راست افراطی هستند نیز رویکرد ملایمتری در قبال ترامپ وجود دارد. برای مثال ترامپ در بلغارستان تنها با فاصله ۲۵ درصدی شکست می خورد.

با این حال در کشورهای بسیاری تعداد افرادی که گفته اند نمی دانند به چه کسی رای خواهند داد، کم نیست.

این نظرسنجی نشان می دهد ترامپ در مسیر شکست در انتخابات ماه آینده ریاست جمهوری آمریکا قرار دارد با وجود اینکه هنوز برخی تحلیل گران می گویند، هنوز برای او راهی جهت پیروزی وجود دارد و او می تواند کمپین خود را به سمتی که باید برگرداند.

اختلاف ناچیز کلینتون و ترامپ در میان رای دهندگان مستقل | نظرسنجی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات