طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

45 درصد پرونده های طلاق توافقی به صلح رسیده است.
۱۴ درصد طلاق ها در سال اول زندگی رخ می دهد

45 درصد پرونده های طلاق توافقی که در شش ماهه امسال از دادگستری به مراکز مشاوره و مددکاری نیروی انتظامی ارجاع شده است به صلح رسیده است.

صلح, درصد, کرمانشاه, درصد پرونده طلاق توافقی صلح رسیده

صلح, درصد, کرمانشاه, طلاق

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان کرمانشاه گفت: 45 درصد پرونده های طلاق توافقی که در شش ماهه امسال از دادگستری به مراکز مشاوره و مددکاری نیروی انتظامی ارجاع شده است به صلح رسیده است.
محمدرضایی آمویی گفت: در شش ماهه امسال 7521 مورد پرونده با موضوع اختلاف به مراکز مشاوره و مددکاری کلانتری های استان ارجاع شده که 88.2 درصد آنها مصالحه شده و زیاد این اختلافات نیز خانوادگی بوده است.
وی ادامه داد: در حوزه پرونده های طلاق توافقی که از دادگستری به مراکز مشاوره و مددکاری ما ارجاع شده نیز مصالحه 45 درصدی را داشتیم که رقم قابل توجهی است.
معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: وجود این مراکز و مشاوران و مددکارانی که در آن مستقر هستند به کاهش قابل توجه میزان طلاق و اختلافات خانوادگی کمک کرده است.
به گفته این مسئول، همچنین 44 درصد زنانی که پس از مراجعه به مراکز مشاوره طلاق گرفته اند، به مراکز حمایتی مانند بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) ارجاع شده اند.
آمویی با اشاره به سایر اقداماتی که در حوزه معاونت اجتماعی نیروی انتظامی برای کاهش آمار طلاق در شش ماهه امسال انجام شده، استفاده از مشاوران و مددکاران در مدارس، مساجد، ادارات و ...، برپایی 700 کلاس آموزشی، برگزاری همایش، نمایشگاه و نشست تخصصی، همکاری با دادگستری برای ارائه مشاوره به زوجین، شناسایی خانوارهای در معرض آسیب و ارجاع آنها به نهادهای حمایتی، ارائه سه هزار دقیقه برنامه تلویزیونی و 2220 دقیقه برنامه رادویی، برگزاری 307 جلسه ویژه آگاهسازی در خصوص تبعات طلاق، نصب 185 تخت بنر در سطح شهر، چاپ کتاب و بروشور، توزیع لوح فشرده و ... را از جمله این اقدامات دانست.
آمویی در ادامه با بیان اینکه بسیاری از قتل ها و نزاع ها ریشه خانوادگی داشته و از اختلافات خانوادگی منشاء می گیرند، از رشد 200 درصدی نزاع های فردی و رشد 25درصدی نزاع های دست جمعی هم در استان طی شش ماهه امسال خبر داد.

قبلرفت فیزیکی ایستگاه هایِ خط آهن قزوین - رشت بِه 85 درصد رسیده اَست
facebook google telegram twitter whatsApp