طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
قبل بینی کشت 2 هزار هکتار کلزا در استان زنجان
قبل بینی کشت 300 هزار هکتار گندم در استان زنجان

سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: پیش بینی می شود امسال 2 هزار هکتار کلزا در استان زنجان کشت شود.

زنجان, کشت, کلزا, پیش بینی کشت هکتار کلزا استان زنجان

زنجان, کشت, کلزا
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زنجان؛ سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان گفت:در حال حاضر توسعه کشت دانه روغنی کلزا در نقاط متفاوت استان زنجان به منظور تامین روغن مورد نیاز کشور به صورت جدی در دستور کار قرار گرفته است.
حسین عامری افزود :در این راستا برنامه های آموزشی و ترویجی لازم به بهره برداران بخش کشاورزی استان ارایه می شود.
وی با اشاره به پیش بینی کشت ۲ هزار هکتار کلزا طی امسال در استان ادامه داد: با تحقق کشت ۲ هزار هکتاری کلزا طی امسال سطح زیر کشت این محصول در استان افزایش بیش از سه برابری خواهد داشت.
سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان اضافه کرد: تاکنون حدود یک هزار و ۷۴۹ هکتار ازمزارع استان به زیر کشت کلزا اختصاص یافته است.
وی تصریح کرد: زمان کشت کلزا در نقاط متفاوت استان زنجان مختلف است و کشت این محصول امسال از اواسط شهریور ماه در استان شروع شده و تا اواسط آبان ماه می یابد.
سرپرست مدیریت زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان زنجان اوکاپی، نپتون، گابریلا و هایولا را از جمله ارقام کلزای کشت شده در استان زنجان برشمرد و اظهارکرد: امسال حدود ۱۰ تن بذر کلزا در بین کشاورزان استان توزیع شده است.
عامری با بیان اینکه هدف اصلی در راستای کشت کلزا در استان زنجان علاوه بر افزایش سطح زیر کشت، افزایش عملکرد در واحد سطح است افزود: به منظور دستیابی به عملکرد مورد نظر در محصول کلزا، انجام به موقع و اصولی عملیات داشت، مدیریت آبیاری، کنترل علف های هرز و تغذیه در مزارع کلزا مورد تاکید است.
وی گفت: سال زراعی گذشته به ازای هر هکتار از مزارع کلزا در استان یک تن و ۱۰۰ کیلوگرم محصول برداشت شد و امسال سعی براین است که تا عملکرد کلزا در هر هکتار به بیش از دو تن برسد.

قبل بینی کشت کلزا در 15 هزار هکتار زمین کشاورزی
برچسب ها: , ,
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات