طاها پخش

25هزار واحدتولیدی تحث پوشش سازمان ملی استاندارد
سازمان ملی استاندارد از واردات کالاهای بی کیفیت پیشگیری کند

رئیس مرکز فناوری اطاعات و ارتباطات سازمان ملی استاندارد گفت: از 130 هزار واحد تولیدی تنها 25 هزار واحد تحث پوشش استاندارد هستند.

سازمان ملی, تبریز, آذربایجان شرقی, واحدتولیدی تحث پوشش سازمان ملی استاندارد

سازمان ملی, تبریز, آذربایجان شرقی, واحدتولیدی, مرکزفناوری

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از تبریز؛رامندی در مراسم تجلیل از واحدهای نمونه کیفی گفت: از 130 هزار واحد تولیدی در کشور تنها 25 هزار واحد تحث پوشش استاندارد قرار دارند که آن هم در قالب 800 کالای استاندارد اجباری است.

وی استاندارد را به معنای نظم و تنظیم و از ریشه ایستادن در جای دقیق دانست و گفت: فرهنگ سازی لازمه موفقیت هر طرح، پدیده و پروژه است و این فرهنگ سازی از خانواده نشات می گیرد که به عنوان یکی از رهبردهای اساسی برای رسیدن به سند چشم انداز بیست ساله توسعه به شمار می رود.

وی با بیان اینکه محور توسعه استاندارد است و مرزهای بین کشورها فقط جغرافیایی نیست بلکه استانداردی است که بر کیفیت زندگی حاکم است، افزود: اگر می خواهیم در زمره کشورهای توسعه یافته عضو شویم باید پروتکل های حاکم بر تولید کالا و پارادایم های حاکم بر زندگی را رعایت کنیم.

رامند در عین حال خاطرنشان کرد: وقتی می گوییم استانداردها اعتماد سازند به این علت است که زبان مشترکی ایجاد می کنند که منجر به ایجاد اعتماد می شود.

رئیس مرکز فناوری اطاعات و ارتباطات سازمان ملی استاندارد تصریح کرد: برای دستیابی به توسعه لاجرم باید به ارتقاء بهره وری بپردازیم و بهره وری عبارت است از کارآیی به علاوه اثر بخشی، یعنی انجام کار درست با روش درست و یا انجام کار استاندارد با روش استاندارد.

این مسئول با بیان اینکه استاندارد یعنی تدوین و طرح یک سری قابلیت های لازم برای تولید و ارائه خدمات است، اضافه کرد: استاندارد در متون و آموزه های دینی ما نیز مورد تاکید قرار گرفته و پیامبر می فرمایند خداوند رحمت کند کسی را که کاری را درست انجام می دهد.

وی با بیان اینکه در اسناد بالادستی که از جمله سیاست های کلان اهمیت و جایگاه استاندارد به خوبی رعایت شده و اصل 24 قانون اقتصاد مقاومتی و اصل 8 این قانون بر ارتقاء کیفیت و بهره وری تاکید دارد، افزود: طبق سند چشم انداز ایران در سال 1404 کشوری است توسعه یافته با جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در منطقه با هویت اسلامی و انقلابی، الهام بخش و توسعه یافته و برای اینکه بتوانیم به این جایگاه برسیم ابتدا باید وضع موجود خود را بررسی کنیم.

رامندی خاطرنشان کرد: از 130 هزار واحد تولیدی در کشور تنها 25 هزار واحد تحث پوشش استاندارد قرار دارند که آن هم در قالب 800 کالای استاندارد اجباری است و برای اینکه به وضع مطلوب برسیم راه زیادی در پیش داریم.

در مراسم امروز صنایع قوطی تبریز، آذربام عایق کار، کشت و صنعت تکدانه، داداش برادر-آیدین، ایمن افروز تبریز، آذرلوله، داداش برادر- شونیز، زمزم آذربایجان، آناتا، شیرپاستوریزه پگاه، نفت پاسارگاد، صنایع کاشی تبریز، آیسان خزر، فریدالکتریک آدلم، سیم و کابل آذر تبریز، ممتاز لبن نگین - سوتچی لر، شکوه شادشانجان- آی سودا، لوازم خانگی دونار، اطمینان آذرگل، آذرنوش شرق، سیلوان، سیم و کابل صائب و آذرآوند مورد تقدیر و تجلیل قرار گرفتند.امضا تفاهم نامه سازمان ملی استاندارد و گمرک
facebook google telegram twitter whatsApp