طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
تولید سالانه ۲۵هزار و ۵۰۰تن سیب زمینی در قوچان
تولید سالانه ۷۰ هزار تن سیب زمینی در جلگه رخ تربت حیدریه

مدیرجهاد کشاورزی قوچان گفت:سالانه ۲۵هزار و ۵۰۰تن سیب زمینی در این شهرستان تولید می شود.

خراسان رضوی, تولید, سیب زمینی, تولید سالانه تن سیب زمینی قوچان

خراسان رضوی, تولید, سیب زمینی, قوچان

علی یگانه مقدم صبح امروز در گفت وگو با خبرنگارگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، افزود:شهرستان قوچان به عنوان قطب تولید سیب زمینی در خراسان رضوی است که کل تولید سال جاری ۲۵هزار و ۵۰۰تن سیب زمینی برداشت می شود.

وی گفت:سطح زیر کشت سال جاری ۸۵۰هکتاربوده که حدود ۲۰درصد کاهش , نسبت به سال قبل داشتیم.

مدیر جهاد کشاورزی قوچان با اشاره به اینکه عملکرد امسال ۳۰تن در هکتار که حدود ۱۰درصد افزایش, نسبت به سال قبل بوده است گفت:یکی از برنامه های مدیریت جهاد کشاورزی , کاهش سطخ زیر کشت و افزایش بهره وری و عملکرد در هکتار می باشد.

یگانه مقدم با اینکه حفظ میزان تولید کل و حتی افزایش تولید با توجه به ارتفاع سطح کشت شهرستان افزود:کشاورزی شهرستان اعم از زراعت (سیب زمینی و ...)باغ (انگور و سیب و...)محصولات لبنی و دامی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده که بازار پسندی منحصر به فردی دارد.

مدیر جهادکشاورزی قوچان با بیان اینکه سیاست دیگر مدیریت بر کشاورزی برنامه ریزی و تلاش در جهت تولید محصولات سالم و ارگانیک می باشد گفت :محصولاتی از قبیل سیب زمینی , کشمش , حبوبات دیم و گندم دیم در قالب محصولات سالم و ارگانیک قابل عرضه و فروش می باشد.

وی افزود :یکی دیگر از امتیازات سیب زمینی شهرستان این است که بخشی از محصولات تولیدی , به عنوان غده های بذری در کلاسهای متفاوت بذر تولید و عرضه میشود .

یگانه مقدم خاطر نشان کرد:بخش زیاد ای هم با ارزش بذری با استانهای سیب زمینی کار مثل همدان , اردبیل , شیراز و.... مبادله و فروش می شود.

انتهای پیام//ح.خ

تولید سالانه ۳۱۶ تن ماهی در قوچان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات