طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللشرکت های بزرگ نفتی بار دیگر قدرت می گیرند
50 مدیر نفتی، ماهانه حقوق بالای 50 میلیون تومان می گیرند

با افزایش بهای نفت بسیاری از کمپانی های بزرگ سعی دارند با سرمایه گذاری های میلیارد دلاری به فعالیت های خود در دوره قبل از کاهش بهای نفت بازگردند.

ثبات عرضه و تقاضا, بهای نفت, شرکتهای بزرگ نفتی, کمپانی نفتی بار قدرت گیرند

ثبات عرضه و تقاضا, بهای نفت, شرکتهای بزرگ نفتی, مورگان استنلی, سقوط بهای نفت, اکتشافات, شرکت نفتی شورون
به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه اینترنتی نیویورک تایمز؛ سقوط بهای نفت در دو سال گذشته موجب سقوط سهام طلای سیاه و نابودی ده ها هزار شغل در این حوزه شده است. این در حالی است که بزرگترین کمپانی های نفتی برای پمپاژ دوباره نفت از دل خاک تلاش مضاعفی را شروع کرده اند.

به باور کارشناسان، بزرگترین تولیدکنندگان نفت سعی دارند شرایط لازم را برای ثبات بهای نفت فراهم کنند. رویه ای که به سادگی صورت نمی گیرد.

ایوان کالیو، تحلیلگر موسسه مورگان استنلی در این باره می گوید: در شرایط حاضر قانون بقا حکم فرماست؛ شرکتهای نفتی در جستجوی موقعیتی هستند که کارآمدتر از گذشته جلوه کنند. دو سال گذشته، هیچ گروهی سقوط ناگهانی بهای نفت را پیش بینی نمی کرد و افت بهای طلای سیاه بدون شک موجب تعجب این شرکتها شد.

در طول 12 ماه گذشته، بیش از 20 هزار شغل در بخش حفاری نفت حذف شده است که زیاد فعالیت آن ها در حفاری های خلیج مکزیک و آبهای عمیق بوده است. عقب نشینی در بخش اکتشافات و کاهش رقابت میان شرکتها از دیگر پیامدهای کاهش بهای نفت بود.

این در حالی است که با قرار گرفتن بهای نفت در مسیر افزایشی بسیاری از شرکتهای بزرگ سعی دارند با سرمایه گذاری های میلیارددلاری به فعالیتهای خود در دوره قبل از کاهش بهای نفت بازگردند. به عنوان مثال، کمپانی نفتی شورون به منظور بهره برداری از میدان گازی گورگون در استرالیا بیش از 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است. هزینه سرمایه گذاری در این میدان گازی پیش از کاهش بهای نفت از 37 میلیارد دلار فراتر نمی رفت.

سروسامان گرفتن بهای انرژی و احتمال برقراری توازن عرضه و تقاضا برای نفت می تواند موجب ثبات در بازار انرژی شود. در حال حاضر کشورهای بزرگ تولید کننده و صادر کننده انرژی مانند روسیه، چین، آمریکا و سازمان اوپک در صدد بهره گیری از شرایط موجود و بازگشت به دوران اوج خود هستند.

اقطعال تغییر مدیران عامل 4 شرکت نفتی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات