طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

نمین دومین تولید کننده گوشت سفید در استان اردبیل
استان اردبیل بیش از مصرف خود برق تولید می کند

فرماندار نمین گفت:شهرستان نمین دومین تولید کننده گوشت سفید و دومین صنعت برتر در زمینه دام و طیور در استان اردبیل است.

سفید, گوشت, شهرستان, نمین دومین تولید کننده گوشت سفید استان اردبیل

سفید, گوشت, شهرستان, نمین, اردبیل, تولید

به نقل از اردبیل؛ فرهاد عبدالعلی پور در جریان بازدید از مرغداری ها و مراکز تولید گوشت سفید شهرستان نمین با اشاره به سالانه 6 هزار و 800 تن گوشت سفید در واحدهای صنعتی پرورش طیور شهرستان تولید می شود گفت: از این لحاظ شهرستان نمین دومین تولید کننده گوشت سفید و دومین صنعت برتر در زمینه دام و طیور در استان است.

وی افزود: تعداد 72 واحد مرغداری گوشتی با ظرفیت اسمی پرورش و نگهداری یک میلیون و 400 هزار قطعه مرغ گوشتی در حال فعالیت و تولید گوشت سفید در شهرستان هستند.

فرماندار نمین با اشاره به اینکه 10 واحد مرغداری مادر گوشتی با ظرفیت 32 هزار و 500 قطعه مرغ مادر در شهرستان نمین فعال است اظهار داشت:سالیانه 60 میلیون عدد تخم مرغ نطفه دار در این مرغداری ها تولید می شود.

عبدالعلی پور با بیان اینکه 4 واحد مرغداری تخمگذار با ظرفیت 95 هزار قطعه در شهرستان فعالیت می کنند افزود: سالیانه 700 تن تخم مرغ در این مرغداری ها تولید وبه بازار عرضه می شود.

وی با اشاره به اینکه 2 واحد صنعتی جوجه کشی با ظرفیت یک میلیون و 900 هزار عدد تخم مرغ در شهرستان نمین وجود دارد اظهار داشت:سالیانه 45 میلیون عدد جوجه یک روزه گوشتی در واحد های صنعتی شهرستان تولید می شود.

وی در ادامه ضمن بیان این مطلب که پرورش کبک و تولید گوشت آن نیز جزو برنا مه های صنعت طیور شهرستان است گفت:در این راستا یک واحد صنعتی پرورش کبک با ظرفیت 11 هزار قطعه در شهرستان نمین به تولید گوشت کبک می پردازد.

تولید سالانه ۱۸۰ هزار تن گوشت و فرآورده های لبنی توسط عشایر اردبیل
facebook google telegram twitter whatsApp