طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللمدیریت نبرد موصل با ارتش عراق است | جعفری
ارتش عراق منتظر ساعت صفر برای شروع عملیات موصل

وزیر خارجه عراق با تاکید بر حضور نیروهای بسیج مردمی در عملیات موصل، اعلام کرد فرماندهی این عملیات بر عهده دولت و ارتش این کشور است.

ترکیه, عراق, داعش, جعفری مدیریت نبرد موصل ارتش عراق

ترکیه, عراق, داعش, نیروهای ترکیه, نبرد دشوار, تعرض نظامی, بین الملل, وزیر خارجه, عملیات موصل
به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان؛ ابراهیم جعفری، وزیر خارجه عراق، نبرد موصل را سخت و دشوار توصیف کرد و در عین حال بر حضور نیروهای بسیج مردمی در این نبرد و مدیریت نحوه مشارکت آن ها از سوی دولت و ارتش عراق تاکید کرد.


وی در پاسخ به سوال خبرنگار روزنامه «السفیر» درباره زمان پیروزی بر گروه داعش در موصل گفت: نبرد موصل سخت است؛ بسبب آنکه گروه داعش در سال های گذشته استحکامات قوی در این شهر ایجاد کرده است. این یک نبرد متعارف (عادی) نیست و چند ماه بطول خواهد انجامید.


وزیر خارجه عراق تاکید کرد: نیروهای بسیج مردمی اکنون در نبرد موصل حضور دارند و هیچ محدودیتی برای مشارکت آن ها وجود ندارد، اما مدیریت و مهندسی این مشارکت با دولت و ارتش عراق است.


ابراهیم جعفری در ادامه هشدار داد: در صورتی که دولت ترکیه به سیاست کنونی خود که برخلاف خواسته دولت بغداد است ادامه دهد، نیروهای این کشور در خاک عراق ممکن است مورد تعرض نظامی یا حملات گروه ‎های مشخص قرار گیرند.پیشمرگه با هماهنگی ارتش عراق در عملیات موصل شرکت می کند | مسعود بارزانی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات