طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
همدان میزبان کنگره شهدای دانشجو می شود
دانشگاه علوم پزشکی کاشان میزبان کنگره پژوهشی دانشجویان کشور است

فرمانده بسیج دانشجویی از برگزاری کنگره شهدای دانشجو در همدان خبر داد.

همدان, میزبان کنگره, شهدای دانشجو, همدان میزبان کنگره شهدای دانشجو

همدان, میزبان کنگره, شهدای دانشجو
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ طیب فریادرس اظهار داشت: همدان دارای 150 شهید دانشجو است که کنگره بزرگداشت این شهدا با ریاست دانشگاه بوعلی سینا و دبیری بسیج دانشجوی همدان در اسفند ماه امسال برگزار می شود.

وی با تشریح برنامه های این نهاد در سال تحصیلی جدید اظهار داشت: امسال نزدیک 2000 نفر از دانشجویان استان به اردوهای راهیان نور جنوب اعزام می شوند که امیدواریم این تعداد با توجه به اعزام 3200 نفر از دانشجویان در سال گذشته با حمایت دانشگاه ها افزایش یابد.

فریادرس با بیان اینکه بیشتر کاروان های راهیان نور دانشجویی به نقاط جنوب اعزام می شوند گفت: اگر چه این اردوها در اسفند ماه برگزار می شود اما در محرم امسال نیز کاروانی متشکل از 80 نفر از مسئولان پایگاه های بسیج دانشجویی خواهر استان و یک تیم 90 نفره از دانشگاه ملی ملایر به نقاط عملیاتی جنوب اعزام شدند.

فرمانده بسیج دانشجوی همدان جهاد کبیر، نفوذ، استکبارستیزی، تبیین ولایت، قیام عاشورا و عبرت های آن، انقلابی بودن و انقلابی ماندن، اقتصاد مقاومتی، جریان شناسی انقلاب اسلامی، نقش آمریکا در منطقه و غیره را از جمله مهمترین سر فصل های محتوائی کرسی های آزاداندیشی دانشگاه های استان دانست و گفت: این مباحث با محوریت گفتمان انقلاب اسلامی از نگاه امام (ره) و مقام معظم رهبری مطرح می شوند.

وی درباره فعالیت های بسیج دانشجویی در حوزه اقتصای مقاومتی نیز عنوان کرد: در حال حاضر در دانشگاه های استان، گروه هایی برای بررسی اقتصاد مقاومتی با رویکرد استانی و به منظور تبیین آن و بررسی مشکلات اقتصادی استان تشکیل شده است که علاوه بر آن نیز چند کرسی آزاداندیشی با حضور اساتید مورد نظر در این حوزه برگزار می شود.

فریادرس اعزام کاروان های دانشجویی در اربعین حسینی را از دیگر برنامه های این نهاد برشمرد و افزود: سال گذشته با همکاری و پیگیری بسیج دانشجویی 400 تن از دانشجویان به کربلا مشرف شدند که امسال نیز پیگیر آن هستیم تا با برطرف کردن مشکلات دانشجویان آقا، کاروانی برای زیارت اربعین به کربلا اعزام شود.

وی گفت: علاوه بر فعالیت و مشارکت بسیج دانشجویی در موکب کشوری اربعین که قرار است در عراق برپا شود در صورت همکاری دانشگاه ها نیز موکبی در مسیر تردد زائران حسینی برای پذیرایی از آنها در سطح استان برپا می شود.

فرمانده بسیج دانشجویی از برگزاری کنگره شهدای دانشجو در همدان خبر داد و اظهار داشت: همدان دارای 150 شهید دانشجو است که کنگره بزرگداشت این شهدا با ریاست دانشگاه بوعلی سینا و دبیری بسیج دانشجوی همدان در اسفند ماه امسال برگزار می شود.

وی افزود: برگزاری جشنواره عکس، جشنواره های ادبی- ورزشی، برگزاری یادواره های متفاوت در سطح دانشگاه های استان، سرکشی به خانواده شهدا و رونمایی از کتاب و محصولات فرهنگی از دیگر برنامه هایی است که قبل از برگزاری این کنگره انجام می شود.


دانشگاه آزاد همدان میزبان برتر حوزه ورزش دانشجویی کشور
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات