طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

ورزشیقانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک ابلاغ شد
کمیته ملی المپیک پول پارالمپیکی ها را داد

دکتر حسن روحانی، رئیس جمهوری، قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران را برای اجرا ابلاغ کرد.

جداسازی کمیته المپیک, ابلاغ قانون, وضع قانون, قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک کمیته ملی المپیک ابلاغ

جداسازی کمیته المپیک, ابلاغ قانون, وضع قانون, کمیته پارالمپیک, ریاست جمهوری
به نقل از گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، این قانون در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ دهم شهریور ماه 1395 مجلس شورای اسلامی تصویب و در تاریخ ۱۳۹۵/۶/۲۴ به تأیید شورای نگهبان رسیده است.


متن این قانون به شرح زیر است:


قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران


ماده واحده ـ به منظور ایجاد زمینه های لازم برای کمپانی قهرمانان و ورزشکاران جانباز و معلول کشور در رقابت های پارالمپیک، بین المللی، قاره ای و منطقه ای، با رعایت مقررات بین المللی و نیز تلاش برای توسعه ورزش در بین اقشار متفاوت جامعه معلولان کشور، کمیته ملی پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران از کمیته ملی المپیک ایران منتزع شده و در فهرست مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی موضوع قانون فهرست نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی مصوب ۱۳۷۳/۴/۱۹ با اصلاحات بعدی آن قرار می گیرد. اساسنامه این کمیته حداکثر ظرف مدت سه ماه از تاریخ ابلاغ این قانون، توسط وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی پارالمپیک تهیه می شود و به تصویب هیأت وزیران می رسد.


تبصره۱ـ دو نفر نماینده از کمیسیون فرهنگی به انتخاب مجلس شورای اسلامی به عنوان ناظر در کمیته ملی پارالمپیک حضور خواهند داشت.


تبصره۲ـ از تاریخ لازم الاجراء شدن این قانون، کارکنان فعلی و نیز اموال، املاک و تجهیزات و اماکن مربوط به کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک منتزع و به این کمیته منتقل می شوند.


تبصره۳ـ اصلاحات اساسنامه جاری کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران همزمان به تصویب هیأت وزیران می رسد.


قانون فوق مشتمل بر ماده واحده و سه تبصره در جلسه علنی روز چهارشنبه مورخ دهم شهریورماه یکهزار و سیصد و نود و پنج مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ ۱۳۹۵/۶/۲۴ به تأیید شورای نگهبان رسید.هزینه پارالمپیک در ریو تامین شد / بدهی کمیته ملی المپیک به پارالمپیک پرداخت شد
facebook google telegram twitter whatsApp