طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللاقتصاد چین در مسیر دستیابی به ثبات
ثبات بهای طلا در پی انتشار آمارهای اقتصادی منفی آمریکا

دولت چین موفق شده است در ماه های اخیر رشد اقتصادی خود را در سطح قابل قبولی حفظ کند.

تولید ناخالص داخلی, اقتصاد چین, رشد اقتصاد, اقتصاد چین مسیر دستیابی ثبات

تولید ناخالص داخلی, اقتصاد چین, رشد اقتصاد, بین الملل, چین

به نقل از گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز؛ اقتصاد کشور چین در سه ماهه سوم اقتصادی امسال، در سطح ثابت 6.7 درصد رشد کرد و بر اساس پیش بینی های صورت گرفته به هدف سالانه کشور چین نیز دست خواهد یافت.


اطلاعات منتشر شده از اقتصادی خبر می دهد که به آرامی در حال دستیابی به ثبات است؛ اما در عین حال نیازمند رشد بازار مسکن برای دستیابی به هدف اصلی است.


بعضی از تحلیلگران باور دارند پکن امسال محرک های اقتصادی را با قدرت بسیاری مورد استفاده قرار خواهد داد. آن ها در همین حال اظهار کرده اند اصرار شدید دولت به دستیابی به هدف تعیین شده می تواند به برنامه های اقتصادی دراز مدت آسیب وارد کند.


اقتصاد چین در سه ماهه سوم سال جاری به میزان برابر با سه ماهه اول و دوم افزایش یافت. بسیاری از پروژه های زیرساختی دولتی و گسترش خرید و فروش ساختمان ها باعث شده تا اقتصاد چین با رشد مناسبی مواجه شود.


بسیاری از تحلیلگران اظهار کرده اند خطر پیش روی چین در زمینه بازار مسکن است که در حال حاضر 15 درصد تولید ناخالص داخلی این کشور را شامل می شود.


رشد سرمایه گذاری مسکن در ماه سپتامبر به 7.8 درصد رسید و سطح فروش مسکن نیز 34 درصد افزایش یافت. در همین حال محدودیت های جدید دولت بر فروش مسکن باعث شده تا بازار آن با کاهش رشد مواجه شود. شانگهای روز سه شنبه اعلام کرد تعدادی از سازمان های مسکن را به علت دروغ سازی در اسناد جریمه کرده است.


در حالی که تحلیلگران انتظار دارند چین امسال به هدف رشد مورد نظرش دست یابد، بسیاری دیگر نسبت به آمار منتشر شده از سوی دولت چین اطمینان ندارند و آن را معتبر نمی دانند.


تعاون یکی از راههای دستیابی به اقتصاد مقاومتی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات