طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
عاشورا مکتب پیشرفت و تمدن است
محرم ، ماه درس آموزی از عاشورا در مکتب امام حسین (ع)

آیت الله نوری همدانی مرجع تقلید شیعیان گفت: دشمنان در فضای مجازی اقداماتی مانند قمه زنی را ترویج می کنند تا مکتب عاشورا را تضعیف کنند.

آیت الله نوری همدانی, مرجع تقلید, عزاداری, عاشورا مکتب پیشرفت تمدن

آیت الله نوری همدانی, مرجع تقلید, عزاداری, عاشورا

به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم؛ آیت الله نوری همدانی در درس خارج فقه خود اظهار کرد: اگر کافر عمل خوبی انجام دهد، ثواب و فضیلت ندارد، علم خوب دو شرط حسن فعلی و فاعلی دارد، تنها حسن فعلی کافی نیست، برخی اوقات یک کار از نظر اجتماع خوب است ولی شخص نیز باید خداشناس باشد.

وی افزود: شخص باید توجه به خداوند داشته باشد، بنابراین کافری که خدا را نمی شناسد اجر و پاداشی برای او در نظر گرفته نمی شود.

مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: در دوران گذشته تمام علوم برای مسلمانان بود، ولی از ما گرفتند و بر ما تسلط پیدا کردند تا جلوی پیشرفتمان را بگیرند، اگر میدان باز بود جلودار می ماندیم.

آیت الله نوری همدانی ادامه داد: حضور مردم در عزاداری ها شکوه خوبی داشت، مکتب عاشورا باید گرم تر نگاه داشته شود، در برابر این مکتب همه افراد ناتوان هستند، این مکتب غلبه خون بر شمشیر را در سرلوحه خود دارد.

وی، تصریح کرد: در فضای مجازی اقداماتی مانند قمه زنی را درست کردند تا مکتب عاشورا را تضعیف کنند، ولی باید بدانیم عاشورا مکتب برازندگی، پیشرفت و تمدن است.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: موصل مدت زیادی است که در اختیار کفار و تکفیری ها است، عراقی ها متوجه شدند بهترین راه همان راه امام خمینی(ره) است، بنابراین مردم را بسیج کردند تا موصل را آزاد کنند، باید توجه داشت کسی که به فرهنگ اهل بیت(ع) توجه کند می تواند در برابر همه قدرت ها بایستد.


مکتب عاشورا سپر محاظت از فرزندان آینده
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات