عربستان روابط خود با شورای علمای افغانستان را نزدیکتر می سازد!

تاریخ انتشار پست : 1395-7-28 دسته :
شورای علمای افغانستان حمله به عزاداران حسینی در کابل را محکوم کرد

وزیر حج و اوقاف عربستان سعودی می گوید که این کشور آماده است تا روابط خود را با شورای علمای افغانستان قوی تر و نزدیکتر ساخته و تمام نیازمندی های این شورا را برآورده سازد.

عبدالله عبدالله, عربستان, افغانستان, عربستان روابط شورای علمای افغانستان نزدیکتر سازد!

عبدالله عبدالله, عربستان, افغانستان, حج, وزیر
به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، عبدالله عبدالله رییس اجرایی افغانستان شامگاه روز سه شنبه (۲۷ میزان) در شهر ریاض پایتخت عربستان سعودی با شیخ صالح الطالب وزیر حج، دعوت و ارشاد عربستان سعودی ملاقات کرد.

وی در این ملاقات گفت که بدبختانه گروه های تروریستی به خاطر جلب حمایت دیگران از فعالیت های تروریستی خویش، از نام اسلام سوء استفاده نموده و هراس افگنی را ترویج می نمایند.

وی بیان داشت که عربستان سعودی وظیفه دارد که چهره واقعی اسلام را به جهانیان نشان داده و برای پایان دادن به سوء استفاده گروه های تروریستی و افراط گرایان مذهبی، نقش مهم خویش را ایفا نماید.

رییس اجرایی تاکید کرد که افزایش و تحکیم روابط میان علمای دینی افغانستان و عربستان و کار مشترک آنان، برای معرفی چهره واقعی اسلام و مبارزه بر ضد افراط گرایی و گروه های تروریستی تاثیر مثبت و سازنده دارد.

وی از عربستان سعودی خواست که افزون بر ایجاد مرکز خادم حرمین شریفین در کابل و دانشگاه اسلامی در جلال آباد، در سایر بخش ها نیز توجه خویش را بیشتر نمایند.

شیخ صالح الطالب وزیر حج، دعوت و ارشاد عربستان سعودی، با تایید طرح ها و پیشنهادات عبدالله، اعلام نمود که کشورش آماده هرگونه همکاری در عرصه های دینی و مذهبی با دولت و مردم افغانستان می باشد.

وزیر حج، دعوت و ارشاد عربستان سعودی در همین حال تاکید کرد که آنان، روابط خویش را با شورای علمای افغانستان قوی تر و نزدیکتر ساخته و تمام نیازمندی های آنان را برآورده می سازند.

وی همچنان تصریح نمودکه وزارت حج، دعوت و ارشاد عربستان سعودی آماده است که در بازسازی و نوسازی دفاتر کاری شورای علمای افغانستان سهیم گردیده و همکاری نماید.

جمهور نوشت: آقای الطالب در بخش دیگر از سخنان خویش گفت که کار مرکز خادم حرمین شریفین در کابل تقریبا نهایی گردیده و در سال جدید، کارهای عملی این مرکز شروع می شود.

ضرورت تعمیق روابط دو ملت افغانستان و ازبکستان

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :