طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیخدای متعالی تفرقه را مساوی با شرک می داند
حضور 5هزار و 200 نفر شرکت کننده خواهر در مسابقات دارالقرآن امام علی(ع)

دبیرکل مجمع جهانی تقریب گفت: همه انسان های بزرگ بالاخص پیامبر گرامی اسلام برای ایجاد وحدت و اتحاد میان انسان ها آمدند.

سیاست خارجی, آیت الله اراکی, مجمع جهانی تقریب مذاهب, خدای متعالی تفرقه مساوی شرک داند

سیاست خارجی, آیت الله اراکی, مجمع جهانی تقریب مذاهب, مسجد جامع مسکو, تفرقه مساوی با شرک
به نقل از حوزه سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از روابط عمومی مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، آیت الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی عصر روز سه شنبه طی سخنانی در مراسم افتتاحیه موزه نسخ خطی در مسجد جامع مسکو با بیان اینکه خدای متعال تفرقه را مساوی با کمپانی می داند، گفت: همه انسان های بزرگ بالاخس پیامبر گرامی اسلام برای ایجاد وحدت و اتحاد میان انسان ها آمدند.


وی با بیان اینکه کسانی که بذر تفرقه را پخش می کنند نابودی مسلمانان را می خواهند، افزود: متأسفانه تفرقه انگیزها در برخی از کشورهای اسلامی موفق به ایجاد جنگ و درگیری شدند و ما با برگزاری نشست های وحدت دست در دست هم دهیم و نگذاریم وحدت مسلمین از بین برود.


آیت الله اراکی تأکید کرد: همه ما یک رسول، یک قبله، یک عید قربان و یک قرآن داریم و ما باید در غم ها و شادی های همدیگر شریک باشیم و با یمن و سوریه و عراق همدردی کنیم.


دبیرکل مجمع جهانی تقریب در ادامه با اشاره به برگزاری کنفرانس بین المللی "وحدت اسلامی- وحدت مسلمین: اساس گفتمان" در مسکو اظهار داشت: امیدواریم با برگزاری هر چه بیشتر این قبیل کنفرانس ها بتوانیم شر دشمنان را از سر امت اسلامی کوتاه و وحدت و یکدلی بین مسلمین را بیشتر کنیم.


وی در پایان ابراز امیدواری کرد: این کنفرانس بتواند نقش موثری در ایجاد وحدت در دنیا اسلام ایفا کند.


"دمیر محی الدینوف" معاون شورای مفتی های روسیه نیز طی سخنانی در این مراسم اظهار داشت: متأسفانه برخی نیروهای خارجی تلاش می کنند کمه میان مسلمانان تفرقه بیاندازند و ما نباید اجازه چنین کاری به آنها بدهیم.


وی با اشاره به برگزاری کنفرانس وحدت در مسکو با همکاری مجمع جهانی تقریب و شورای مفتیان روسیه امروز در مسکو برگزار می شود، گفت: ما با برگزاری این گونه نشست ها تلاش می کنیم که صلح و آرامش در میان کشورای اسلامی بیشتر شود.


معاون شورای مفتیان روسیه افزود: وظیفه ما از برگزاری این گونه نشست ها اشاعه صلح و آرامش بین مسلمانان است و امیدواریم نتیجه بخش و ثمربخش باشد.


اختراع «زغال سبز بدون چوب» در شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات