طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
علمی آموزشیتحصیل 11 درصد دانشجویان کشور در دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی

تحصیل 11 درصد دانشجویان کشور در دانشگاه ها و موسسات غیرانتفاعی

50 درصد دانش آموختگان کشور در دانشگاه آزاد تحصیل کردند

رئیس اتحادیه موسسات و دانشگاه های غیرانتفاعی گفت: 11 درصد کل دانشجویان کشور در 358 موسسه و دانشگاه ما تحصیل می کنند.

درصد دانشجویان کشور, دانشگاه های غیر انتفاعی, آهون منش, تحصیل درصد دانشجویان کشور دانشگاه موسسات غیرانتفاعی

درصد دانشجویان کشور, دانشگاه های غیر انتفاعی, آهون منش, موسسات غیر دولتی

علی آهون منش رئیس اتحادیه موسسات و دانشگاه های غیرانتفاعی در گفت وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: قرار بود تا انتهای برنامه چهارم توسعه تعداد دانشجویان ما به 450 هزار نفر برسد اما به دلایل مختلفی مثل رقابت های درون گروهی تنها به 53 درصد این تعداد دانشجو رسیدیم.


وی درباره توجه به افزایش سریع تعداد دانشگاه های غیرانتفاعی در طول برنامه پنجم ادامه داد: در این برنامه طی مدت کوتاهی به تعداد 358 موسسه و دانشگاه غیرانتفاعی با 430 هزار دانشجو رسیدیم که چنین جمعیتی معادل 11 درصد کل دانشجویان کشور است.


آهون منش با اشاره به جابجایی آمار و ارقامی که از سوی نهادهای متفاوت برای نسبت میزان دانشجویان اعلام می شود، اظهار داشت:هرچند که نهادهای متفاوت آمار فوق را بین 9.5 تا 11 درصد می دانند اما مطابق آمار اعلام شده از سوی اتحادیه، 11 درصد کل جمعیت دانشجویی کشور در اختیار دانشگاههای غیر دولتی و غیرانتفاعی است.


رئیس اتحادیه موسسات و دانشگاه های غیرانتفاعی بیان کرد: بدون شک ظرفیت عظیمی برای پذیرش دانشجو در این موسسات وجود دارد و دولت قائدتا باید براساس برنامه های فرودست و فرادست که مکلف به انجام آن است به بخش خصوصی و این ظرفیت عظیم بهای بیشتری دهد.


وی یادآور شد: تمامی موسسات و دانشگاههای غیردولتی و غیرانتفاعی با به کارگیری اعضای هیات علمی و تعداد زیادی کارمند، کمک دولت و سرمایه گذاری مردم شکل گرفتند و حتی یک ریال هم از بیت المال استفاده نکرده اند.


اندر احوالات دانشگاه غیرانتفاعی در آستانه سال تحصیلی جدید
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات