طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
نهادهای رسانه ای پروان قتل محمد یعقوب شرافت را محکوم کردند
یونسکو قتل کارکنان رسانه ای عراقی و برزیلی را محکوم کرد

ده ها تن از خبرنگاران و نهادهای حامی رسانه در ولایت پروان از افزایش موارد خشونت و قتل خبرنگاران در کشور ابراز نگرانی کرده و قتل خبرنگار تلویزیون ملی در ولایت زابل را محکوم کردند.

خبرنگاران, افغانستان, پروان, نهادهای رسانه پروان قتل محمد یعقوب شرافت محکوم

خبرنگاران, افغانستان, پروان
به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، این خبرنگاران وحامیان رسانه های پروان که در ریاست اطلاعات وفرهنگ ولایت پروان جمع شده بودند افزایش خشونت در برابر خبرنگارن را نگران کننده دانسته واز حکومت خواهان رسیدگی به تامین امنیت و مصوونیت خبرنگاران شدند.

عبدالواحد هاشمی، رییس اطلاعات و فرهنگ پروان که در این گردهمایی صحبت میکرد، گفت: قتل این خبرنگار نشان دهنده تداوم ظلم وجنایت در برابر مردم افغانستان است.

او گفت: " زمانیکه یک خبرنگار به قتل میرسد به هر نوعی که باشد نشان دهنده ظلم و استبداد در برابر مردم و رسانه ها است."

در همین حال حال احمد هنایش یکی از خبرنگاران کشور گفت در حال حاضر یگانه دست آورد افغانستان آزادی بیان و رشد رسانه ها است و افزایش خشونت در برابر خبرنگاران، صدمه به آزادی بیان خواهد بود.

آقای هنایش گفت:" به هیچ پرونده خبرنگارانی که مورد خشونت قرار گرفتند رسیده گی از سوی حکومت صورت نگرفته است تمام وعده های حکومت در حد یک شعار باقی مانده است و باید توجه شود که دست آورد آزادی صدمه نبیند."

در همین حال برخی از باشندگان ولایت پروان خبرنگاران را یک نیروی فعال کشور دانسته و می گویند برخی کسانیکه در درون حکومت ایفای وظیفه کرده و آغوشته به انجام کارهای نا مآغاز هستند و بخاطر پنهان کردن اعمال ناشاسیته شان می خواهند خبرنگارن را به قتل برسانند.

این گردهمایی در حالی در ولایت شمال کابل بخاطر افزایش خشونت در برابر خبرنگارن برگزار شد، که یعقوب شرافت خبرنگار تلویزون ملی افغانستان دو روز قبل در شهر قلات مرکز ولایت زابل در نزدیکی منزل اش توسط افراد مسلح ناشناس به قتل رسید.

بخدی نوشت: قرار نقل از‎ها در حال حاضر حدود ده هزار خبرنگار در ۷۵ شبکه تلویزیونی، حدود دو صد رادیو و صدها رسانه چاپی کار می‎ کنند که در بیشتر موارد از خشونت در برابر آنان نقل از‎های به نشر رسیده ‎است.

صدور دو پروانه نمایش سینمایی / تهمینه میلانی و محمدعلی طالبی پروانه ساخت گرفتند
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات