طاها پخش

سیاسیبانک های خصوصی و دولتی به هیچ کدام از موازین شرعی توجه نمی کنند
ایجاد بانک اطلاعاتی معلمان غیر دولتی قبل دبستانی

نماینده مردم قروه و دهگلان گفت: متأسفانه بانک ها با دریافت سودها و دیرکردها معیشت مردم را با مشکل روبرو ساختند.

قروه, مجلس, دهگلان, بانک خصوصی دولتی موازین شرعی توجه

قروه, مجلس, دهگلان

به نقل از خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، علی محمد مرادی نماینده مردم قروه و دهگلان در نطق میان دستور خود در صحن علنی مجلس اظهار داشت: بزرگترین وظیفه ما در مجلس دهم، حفظ استقلال و پیشرفت کشورمان فارغ از جوگیری سیاسی است.

وی ادامه داد: من به عنوان نماینده مردم کردستان تأکید دارم که طبق اصل 15 قانون اساسی، تحصیل به زبان مادری در کنار زبان فارسی را می توان از زبان های قومی در مطبوعات و مدارس استفاده کرد بنابراین اجرای این اصل گامی مهم در مسائل مربوط به قومیت ها است.

نماینده مردم قروه و دهگلان تصریح کرد: به نظر می رسد در دولت تدبیر و امید اراده جدی برای اجرایی شدن این اصل وجود ندارد در حالی که رئیس جمهور پیش از انتخابات درباره اجرایی کردن این اصل قانون اساسی وعده دادند.

مرادی افزود: کشاورزی محور اقتصاد کردستان است اما متأسفانه مطالبات کشاورزان کشور به ویژه استان کردستان به موقع پرداخت نمی شود. این سوال را از رئیس جمهور دارم که آیا با پرداخت قطره چکانی مطالبات کشاورزان و رها کردن بازرگانی در زمینه کشاورزی می توان محور اقتصاد کشور را حفظ کرد؟

وی اضافه کرد: در حال حاضر مطالبات گندم کاران استان کردستان پرداخت نشده است لذا از این تریبون به وزیر جهاد کشاورزی تذکر می دهم که هرچه سریعتر نسبت به این موضوع اقدام کند.

نماینده مردم دهگلان با اشاره به نبود آب آشامیدنی در این حوزه انتخابیه اظهار داشت: با توجه به وجود مشکل کم آبی به وزیر نیرو تذکر می دهم هرچه سریعتر نسبت به تأمین آب شرب شهرهای قروه و دهگلان اقدام کند. همچنین توسعه راه های شهری و روستایی در شهرستان کردستان با مشکل ربروست. بنابراین در این رابطه به وزیر راه و شهرسازی تذکر می دهم تا به قول های خود در این زمینه عمل کند.

مرادی خاطر نشان کرد: بحث بانکداری اسلامی یکی از مهمترین شاخصه های عملیات اسلامی است بر همین اساس بعد از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از حوزه هایی که اسلامی کردن آن در دستور کار قرار گرفت، نظام بانکی کشور بود.

وی ادامه داد: بانکداری بدون ربا در سال 1362 به تصویب رسید اما متأسفانه در حال حاضر بانک های خصوصی و دولتی کشور به هیچ کدام از موازین شرعی و بانکداری اسلامی عمل نمی کنند و با دریافت سودها و دیرکردها معیشت مردم را با چالش روبرو کرده اند.

بهره برداری از 871 پروژه خصوصی، دولتی و مشارکتی در هفته دولت
برچسب ها: , ,
facebook google telegram twitter whatsApp