طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مانور مشترک ایمنی فرآورده های نفتی در شاهرود
مانور مقابله با آلودگی نفتی دریای خزر

این رزمایش به میزبانی انبار نفت شهید نصرتی منطقه در راستای احراز آمادگی پرسنل ایمنی و بررسی کارایی امکانات و تجهیزات موجود صورت گرفت.

مانور احراز ایمنی و آمادگی, پخش فرآورده های نفتی منطقه شاهرود, شاهرود, مانور مشترک ایمنی فرآورده نفتی شاهرود

مانور احراز ایمنی و آمادگی, پخش فرآورده های نفتی منطقه شاهرود, شاهرود, آتش نشانی
به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شاهرود، مدیرپخش فرآورده های نفتی منطقه شاهرود از برگزاری نخستین مانور احراز ایمنی و آمادگی با هدف بررسی مناطق قوت و ضعف مواقع بحرانی در منطقه پخش فرآورده های نفتی شاهرود خبر داد
سبحان رجب پور درباره مانور، ابراز داشت: : این مانور یک رزمایش مشترک، منسجم و هماهنگ با تدوین سناریوی مشخص شده در راستای افزایش آمادگی پرسنل و شناخت مناطق آسیب پذیر تجهیزات و تاسیسات انبار انجام می گیرد.
وی همچنین گفت: سکوهای بارگیری بعضا از مناطق حساس و فرسوده پذیر هستند که می بایست روزانه مورد بازدید چشمی قرار گیرند تا از ایجاد جرقه و الکتریسیته حین بارگیری پیشگیری به عمل آید همچنین در این مانور نیز حریق فرضی در اثر جرقه مدار فرمان سکویی ایجاد می شود که نفتکشی در حال بارگیری فرآورده بنزین از آن است که پس از مشتعل شدن بخارات بنزین حاصل از بارگیری حریق به نفتکش سرایت می کند و اطفای آن مورد مانور قرار می گیرد.
رجب پور از عملکرد مثبت یگان های امدادی در این مانورخبر داد وافزود: مانور مذکور با حضور سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری، آتش نشانی خطوط لوله و مخابرات شمالشرق، فرماندهی انتظامی شهرستان شاهرود، درمانگاه صنعت نفت شاهرود و اورژانس شهری برگزار شد.
وی همچنین با اشاره به آتش سوزی هفته گذشته پالایشگاه این شهر گفت: اقدام به موقع آتش نشانی شاهرود و خدمات ایمنی پخش فرآورده های نفتی از یک فاجعه جدی پیشگیری کرد.
رجب پور بیان داشت: برگزاری مانورهایی از این دست می تواند در راستای پیشگیری از بروز فجایع موثر باشد چرا که خطوط انتقال و پخش فرآورده های نفتی کاری بسیار حساس انجام می دهند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه در شش ماهه نخست سال جاری ۶۰میلیون متر مکعب گاز سی ان جی در استان سمنان مصرف شده است، گفت: در این مدت همچنین سه میلیون و ۲۰۹هزار لیتر نفت سفید و ۲۲میلیون و ۴۴۶هزار لیتر نفت کوره مصرف شده که مصرف نفت کوره سال جاری در مقایسه با سال گذشته ۸۳درصد کاهش داشته است.
مدیر پخش فرآورده های نفتی منطقه شاهرود همچنین با بیان اینکه در تاسوعا و عاشورای سال ۹۵ در حدود چهار میلیون و ۹۲۹ هزار و ۸۰۰ لیتر بنزین در استان سمنان مصرف شد که نسبت به مدت مشابه ۲۶ درصد افزایش داشت، گفت: در شش ماهه نخست سال جاری ۹میلیون و۳۶۳هزار لیتر گاز مایع نیز در استان مصرف شده که این میزان در سال گذشته حدود هفت میلیون و ۶۴۴ هزار لیتر بود.

مشتریان جدید فرآورده های نفتی ایران
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات