طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
عربستان تیم بررسی حالت سرمایه گذاری به افغانستان اعزام می کند
ایران دَر جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی اَز افغانستان هم عقب افتاد

وزیر تجارت عربستان سعودی اعلام کرده است که کشورش برای بررسی سرمایه گذاری در افغانستان تیم های تکنیکی به کابل می فرستد.

عربستان, وزیر, افغانستان, عربستان تیم بررسی حالت سرمایه گذاری افغانستان اعزام

عربستان, وزیر, افغانستان, عبدالله, تجارت
به نقل از حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران، ماجد القصبی وزیر تجارت عربستان سعودی در دیدار با رییس اجراییه افغانستان موافقت کرد که به منظور بررسی حالت و شرایط سرمایه گذاری تیم های فنی ای را به افغانستان بفرستد.

عبدالله عبدالله از وزیر تجارت عربستان سعودی دعوت نمود که با سفر به افغانستان با تجار و بازرگانان افغان از نزدیک دیدار کرده و از فرصت های موجود برای سرمایه گذاری معلومات بیشتر به دست آورد.

وی خطاب به القصبی گفت: در افغانستان فرصت های عالی برای سرمایه گذاری در بخش های زراعت، انرژی و سنگ های قیمتی مساعد است و ایجاب می کند که از این فرصت ها، استفاده بهینه و مناسب صورت گیرد.

وی از وزیر تجارت عربستان سعودی خواست تا برای اعطای ویزا برای بازرگانان افغان، سهولت آورده و در این عرصه، زمینه های لازم را مساعد نماید.

ماجد القصبی وزیر تجارت عربستان سعودی گفت که وی بعد از اعزام و ارزیابی تیم حرفه ای به افغانستان، به این کشور سفر نموده و فرصت های لازم برای سرمایه گذاری را فراهم می نماید.

وی توافق کرد که در بخش صدور ویزا برای بازرگانان افغان تلاش می کند و این روند را در هماهنگی و تفاهم با حکومت افغانستان عملی می نماید.

وزیر تجارت عربستان سعودی علاوه نمود که وزارت وی با ادارات مربوطه افغانستان به صورت مشترک کار نموده و در قسمت مارکیتنگ و بازاریابی آمادگی های لازم صورت گرفته و مشترکاً کارخواهد شد.

وی افزود که وزارت وی به عنوان همکار نزدیک با افغانستان و در هماهنگی با نهادهای مربوطه افغان، تلاش می کنند تا فضای مناسب برای سرمایه گذاران عربستانی در افغانستان را فراهم نمایند.

دکتر عبدالله در این دیدار، از نصرالله بریالی ارسلایی رئیس دبیرخانه شورای وزیران و حکمت خلیل کرزی معین وزارت امورخارجه خواست تا به نمایندگی از افغانستان در مورد فعالیت های تیم یاد شده همکاری نمایند.

هیات تجاری - سرمایه‎گذاری افغانستان وارد منطقه آزاد چابهار شد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات