طاها پخش

مجازیاسپری ضد عرق باعث سرطان در خانوم می شود
برند معروف شیر که باعث سرطان سینه در خانوم می شود

زنانی که به طور منظم از اسپری های ضد عرق حاوی نمک های آلومینیوم استفاده می کنند، بسیار در معرض خطر ابتلا به سرطان سینه هستند.

مضر بودن دئودرانت ها, سمی بودن ضد عرق ها, بوی بد بدن, اسپری ضد عرق باعث سرطان زنان

مضر بودن دئودرانت ها, سمی بودن ضد عرق ها, بوی بد بدن, سرطان شایع زنان, سرطان سینه
به نقل از اکثر اوقات، با اجتناب از غذاهای خاص، سعی می کنیم بدن خود را از سموم به دور نگه داریم اما اغلب فراموش می کنیم که آنچه به بدن خود وارد می کنیم تنها به مصرف مواد غذایی محدود نمی شود بلکه بسیاری از مواد شیمیایی مضر به راحتی از طریق پوست جذب شده و می تواند حتی در مقادیر کوچک، اثرات سوء بر سلامت انسان داشته باشد.

یکی از لوازم های آرایشی و بهداشتی که توسط اکثریت قریب به اتفاق مردم استفاده می شود، دئودورانت هایی است که اغلب شامل انواع مواد شیمیایی مضر، از جمله آلومینیوم، پارابن، پروپیلن گلیکول، تریکلوزان و steareths است.

نمک های آلومینیوم یک ماده فعال مورد استفاده در بسیاری از ضدعرق ها و دئودورانت ها است که عرق و بوی بدن را کنترل می کند اما با این حال، ترکیبات آلومینیوم که در پیشگیری از منافذ عرق بدن دخالت دارد، در هورمون های جنسی طبیعی بدن نیز می تواند اختلال ایجاد کند.

مدت های طولانی است که گمان می شود این ترکیبات ممکن است در ایجاد سرطان سینه در زنان و سرطان پروستات در مردان، به همراه افزایش خطر ابتلا به آلزایمر در هر دو جنس دخالت داشته باشد.

به نقل از yournewswire در حال حاضر یک مطالعه جدید از سوی محققان سوئیسی تأیید کرده است که کلرید آلومینیوم، اثری مانند استروژن اعمال می کند که به طور مستقیم باعث رشد و گسترش سلول های سرطانی می شود.

این تحقیق دانشگاه ژنو، به نقش آلومینیوم کلرید این گونه نگاه می کند که این ماده به طور موقت، غدد عرق در زیر بغل را مسدود می کند؛ این ترکیب سمی در ابتدا خود را داخل پوست به منظور پیشگیری از بوی بد عرق پنهان می کند و در طول زمان وارد بافت پستان می شود.

این ماده سمی با تقلید از اثرات استروژن، در درازمدت به عنوان سوختی برای تشکیل تومورهای سرطانی عملاً به کار گرفته می شود و تومورها را در سراسر بدن گسترش می دهد.

منبع:خبرگزاری تسنیم

استان اصفهان رتبه سوم ابتلای خانوم به سرطان را دارد
facebook google telegram twitter whatsApp