طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اجباری بودن طرح غربالگری ژنتیک برای زوج های جوان
طرح مشاوره ژنتیک پیش از ازدواج در کشور به صورت اجباری اجرا می شود

رئیس سازمان بهزیستی گفت: در سال برای 40 هزار زوج در کشور طرح غربالگری اجرا شده که 30 درصد این زوجین احتیاج به مشاوره داشتند و 20 درصد آزمایش ژنتیک انجام دادند.

کهگیلویه و بویراحمد, سازمان بهزیستی, طرح غربالگری ژنتیک, اجباری بودن طرح غربالگری ژنتیک زوج جوان

کهگیلویه و بویراحمد, سازمان بهزیستی, طرح غربالگری ژنتیک

به نقل از از ؛ انوشیروان محسنی بند پی در هفتمین همایش معاونین امور اجتماعی در استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: این همایش در راستای ارتقا بخشی به خدمات تخصصی بهزیستی و پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی برگزار شد.

رئیس سازمان بهزیستی در این همایش افزود: راهبرد اصلی این سازمان توسعه راه کارهای فرهنگی و جلوگیری از آسیب های اجتماعی و آگاه سازی فرد و خانواده است، چراکه دانش و آگاهی فرد می تواند از بروز خطرات و آسیب های اجتماعی پیشگیری کند.

وی استاندار سازی را از دیگر اهداف و برنامه های مهم سازمان بهزیستی دانست و گفت: استفاده از ظرفیت و توانمندی خیرین به عنوان شرکای راهبردی این سازمان از دیگر برنامه هاست.

محسنی بند پی در ادامه با اشاره به موضوع خودکشی در کشور، تصریح کرد: نیروهای اورژانس اجتماعی در مأموریت های مختلفی که در رابطه با بحث خودکشی است در سریع ترین زمان حضور پیدا کرده و مانع خودکشی افراد می شوند.

وی با بیان اینکه آمار خودکشی در کشور به نسبت دیگر کشورها پایین تر است، افزود: سال گذشته نیروهای اورژانس اجتماعی توانستند از خودکشی 4 هزار و 240 نفر پیشگیری کنند.

این مسؤول با بیان اینکه طرح غربالگری ژنتیک امسال برای زوج های جوان اجباری است و باید اجرا شود، افزود: در سال برای 40 هزار زوج در 32 استان کشور طرح غربالگری اجرا شده که 30 درصد این زوجین احتیاج به مشاوره داشتند و 20 درصد آزمایش ژنتیک انجام دادند.اجباری شدن مشاوره ژنتیک برای همه ازدواج ها در یزد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات