طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

ورزشیحضور ذوالقدری در سمینار فدراسیون جهانی تکواندو
فدراسیون کشتی ایران به اتحادیه جهانی اعتراض کرد

اولین گردهمایی مربیان تکواندو پیش از بازی های المپیک 2020، در «سئول» کره جنوبی در حال برگزاری است.

میزبانی کره جنوبی, سمینار جهانی, دعوت از ذوالقدر, ذوالقدری سمینار فدراسیون جهانی تکواندو

میزبانی کره جنوبی, سمینار جهانی, دعوت از ذوالقدر, ذوالقدری, فدراسیون جهانی تکواندو
به نقل از و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، فدراسیون جهانی تکواندو برای ارتقا و بهبود تکواندو پیش از المپیک 2020 توکیو اقدام به برگزاری نخستین گردهمایی صاحب نظران عرصه تکواندو در «سئول» کره جنوبی کرده است و بر این اساس 30 نفر از مربیان حرفه ای جهان را به این سمینار دعوت شده اند و از ایران نیز غلامحسن ذوالقدری در این رویداد مهم حضور دارد.


از المپیک سال 2008 تاکنون تغییرات زیادی در سیستم داوری و امتیازدهی تکواندو اتفاق افتاده تا رقابت ها در سلامت کامل برگزار گردد و از مهمترین و موثرترین اقدامی که در این راستا صورت گرفته است، استفاده از هوگوهای الکترونیکی و سیستم بازپخش ویدئویی می باشد. هوگوی الکترونیکی باعث تغییر در رشته تکواندو از سبک قدرتی به سبک تاکتیکی شده و این موضوع هیجان مبارزات را کاهش داده است. فدراسیون جهانی با هدف برطرف نمودن این مساله نخستین گردهمایی را برگزار کرده تا تکواندو در سراسر جهان بتواند تماشاچیان و رسانه های بیشتری را جذب نماید.


غلامحسن ذوالقدری که یکی از باسابقه و پرتجربه ترین تجربه ترین مربیان کشورمان می باشد نیز از سوی فدراسیون جهانی تکواندو به عنوان نماینده ایران به این سمینار دعوت شده تا در راستای توسعه و جذابیت بیشتر مسابقات تکواندو در المپیک ٢٠٢٠ به سخنرانی بپردازد.


در این گردهمایی مربیان حاضر درباره تغییرات مقررات رقابت ها، سیستم کسب سهمیه و قوانین مربوط به ظاهر بازیکنان همچون طراحی لباس ها و هوگوهای الکترونیکی اظهار نظر می کنند.


نظرات و پیشنهادات مطرح شده از سوی مربیان در صورت تایید مدیران ارشد اجرایی در مجمع عمومی فدراسیون جهانی که 25 آبان ماه سال جاری در شهر «بورنابی» کانادا مطرح می گردد و با اخذ رای لازمه اجرا می شود.
عضویت نماینده ایران در کمیته پارالمپیک فدراسیون جهانی
facebook google telegram twitter whatsApp