طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
مجازییک روش کلیدی برای افزایش شانس بارداری
جلوگیری از کم خونی؛ از بارداری تا شیرخوارگی

جهت افزایش شانس بارداری توصیه های زیادی شده است که نیازمند رعایت موارد عمده و دقت در انتخاب روزهای نزدیکی است که معمولا باعث ایجاد استرس در بانوان می گردد، اینجا روشی ساده با شانس باروری عمده را به شما معرفی میکنیم.

سلول تخمک, اسپرم, افزایش شانس بارداری, کلیدی شانس بارداری

سلول تخمک, اسپرم, افزایش شانس بارداری, روش کلیدی, تخمدان
به نقل از برای لقاح و آغاز بارداری، یک سلول تخمک از تخمدان شما آزاد می شود. این زمان حدود ۱۴ روز پس از نخستین روز آخرین قاعدگی است (آخرین قاعدگی را در علم پزشکی LMP می نامند).


سلول تخمک می تواند ۱۲ تا ۲۴ ساعت بعد از آزاد شدن زنده بماند. برای حامله شدن، اسپرم باید طی این زمان به تخمک برسد و آن را باردار کند. اسپرم می تواند نزدیک به ۷ روز در بدن شما زنده بماند. این به معنای آن است که اگر ۷ روز قبل یا در حین یا پس از تخمک گذاری، رابطه جنسی برقرار کنید شانس حاملگی وجود دارد.


طبق پیشنهاد پزشکان، اگر شما با همسرتان هردو قصد بچه دار شدن و حاملگی را دارید، برای بهترین نتیجه، باید هر سه روز یکبار، رابطه برقرار کنید و نیازی به محاسبه روز تخمک گذاری و رابطه کنترل شده ندارید چرا که با این کار استرس بیشتری پیدا خواهید کرد و شانس موفقیت کاهش می یابد. پس از ۷ روز از لقاح مقدار هورمون HCG در ادرار شما به حدی می رسد که ویژگی اندازه گیری پیدا می کند. البته در خانم های متفاوت مختلف است ولی بسته به کیفیت وسایل اندازه گیری می تواند بیشتر یا کمتر هم باشد.


منبع: سلامت نیوزنقش کلیدی ایران در کمک های بشردوستانه
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات