طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللقطع کمک های غذایی به مسلمانان در میانمار
ورود دومین محموله کمک ها غذایی-پزشکی به حمص سوریه

برنامه جهانی غذای سازمان ملل اعلام کرد دولت میانمار از ارسال کمک های غذایی به ساکنان ایالت راخاین در شمال غرب این کشور پیشگیری کرده است.

سازمان ملل, بین الملل, برنامه جهانی غذای سازمان ملل, قطع کمک غذایی مسلمانان میانمار

سازمان ملل, بین الملل, برنامه جهانی غذای سازمان ملل, مسلمانان میانمار, ایالت راخاین

به نقل از به نقل ازپرس تی وی ؛ به گفتۀ شاهدان عینی، نیروهای نظامی میانمار در نقاط شمالی ایالت راخاین و نزدیک مرزهای بنگلادش مستقر شده اند و اجازۀ ارسال کمک های غذایی را به این منطقه که اکثر ساکنانش مسلمانان روهینگیا هستند، نمی دهند.


بعد از آنکه اوایل هفتۀ گذشته 9 نیروی پلیس میانمار نزدیک مرزهای بنگلادش کشته شدند، دولت میانمار تدابیر امنیتی را در ایالت راخاین افزایش داده و مسلمانان روهینگیا را مسئول این حملات عنوان کرده است.


براساس نقل از رسانه های میانمار، از هفتۀ گذشته تاکنون در حملات نیروهای دولتی میانمار دست کم 30 نفر کشته شده اند.


برنامۀ جهانی غذای سازمان ملل اعلام کرد در نقاط تحت محاصرۀ ارتش میانمار معمولاً به 80 تا 85 هزار نفر به طور روزانه غذا می دهد ولی ارتش میانمار در روزهای اخیر از ارسال کمک ها به این نقاط پیشگیری کرده است.


آرسِن ساهاکیان، نمایندۀ برنامۀ جهانی غذای سازمان ملل در میانمار، گفت: «نظامیان همه جا هستند و مقررات منع آمد و شد برقرار است و بنابراین دسترسی به این نقاط غیرممکن شده است.»


بنا به نقل از سازمان ملل، مسلمانان روهینگیا یکی از ستم دیده ترین گروه ها در دنیا هستند. میانمار از دادن حق شهروندی کامل به این گروه، که بیش از 1.3 میلیون نفر از جمعیت این کشور را تشکیل می دهند، خودداری می کند.


در سال های اخیر، شمار زیادی از مسلمانان روهینگیا به علت حملات بودائیان افراطی، به ویژه در ایالت راخین، کشته و یا آواره شده اند.


در پی خشونت علیه مسلمانان روهینگیا، پناهجویان بی شماری از میانمار به کشورهای همسایه از جمله تایلند، مالزی و اندونزی هجوم برده اند.


در سال 2012 خشونت مرگبار گروه های افراطی علیه مسلمانان روهینگیا به اوج رسید و در نتیجۀ این خشونت ها، چندین روستا به طور کامل در آتش سوخت و موجب شد تا ده ها هزار مسلمان روهینگیا در اردوگاه های موقت ساکن شوند.


12 کشته در درگیری مسلمانان و ارتش میانمار
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات