طاها پخش

مجازیخوردن فلفل تند باعث پاره شدن مری این مرد شد
کدام مردان باعث بیزاری خانوم می شوند؟

طبیعت رقابت جویانه انسان باعث می شود به سوی کارهایی گرایش پیدا کند که تاکنون کسی آن را انجام نداده است تا محدوده توانایی های خود را بسنجد، اما گاه طبیعت به راحتی انسان را شکست می دهد، شکستی که می تواند عواقب مرگباری به همراه داشته باشد.

پاره شدن مری, خوردن فلفل تند, رقابت طلبی انسان, خوردن فلفل تند باعث پاره مری مرد

پاره شدن مری, خوردن فلفل تند, رقابت طلبی انسان, نجات از مرگ
به نقل از براساس نقل از لایو ساینس، مردی 47 ساله از سن فرانسیسکو به تازگی به نمونه ای مثال زدنی از رقابت طلبی انسان و عواقب ناشی از این میل تبدیل شده است. این مرد در رقابت خوردن یکی از تند ترین فلفل های جهان، بوت جولوکیا یا فلفل روح کمپانی کرده بود که نتیجه آن سوراخ شدن مری اش بود.


این آسیب دیدگی جدی می توانست منجر به مرگ مرد شود اما با مراجعه به موقع به بیمارستان وی از مرگ نجات پیدا کرد. فلفل روح به راحتی می تواند رتبه اول تند ترین و دردناک ترین فلفل دنیا را به دست آورد. شدت تندی این فلفل به همراه چند گونه فلفل دیگر از جمله ناگاوایپر، عقرب موروگا ترینیداد و کارولینا ریپر از آخرین درجه شاخص اسکوویل که برای تعیین میزان تندی فلفل ها به کار گرفته می شود نیز عبور کرده است.


این مرد در یک رستوران همبرگری را خورده که پوره فلفل روح روی آن ریخته شده بود تا در رقابت تحمل تندی فلفل کمپانی کند. به محض ورود این مرد به بخش اورژانس، پزشکان متوجه دردهای شدید شکمی و قفسه سینه در او شدند که منجر به تهوع و استفراغ شدید در او شده بود. شاید تنها نکته مثبت این رویداد این باشد که وی توانسته بود کل همبرگر تند را بخورد و در مسابقه برنده شود.


بعد از شروع سوزش معده، وی 6 لیوان آب نوشیده بود اما این کار هیچ تاثیری در کاهش سوزش نداشته است. همچنین مخلوطی از داروهای گوارشی نیز نتوانست نشانه های ناشی از تندی فلفل، از جمله بالا رفتن ضربان قلب تا 106 بار در هر دقیقه را در او کاهش دهد. پزشکان مشاهده کردند که مرد به سرعت به کاهش سطح اکسیژن دچار شده است.


زمانی که بیمار برای تخلیه مایعاتی که در بدنش جمع شده بود به اتاق جراحی برده شد، پزشکان حفره ای دو سانتیمتری را در مری او مشاهده کردند. بیمار بعد از اتصال سه لوله به سینه و یک لوله به معده به تدریج رو به بهبودی گذاشت. لوله های متصل به قفسه سینه بعد از 14 روز برداشته شدند و بیمار بعد از روز هفدهم توانست مایعات مصرف کند و در نهایت بعد از 23 روز توانست بیمارستان را ترک کند، البته وی هنوز مجبور است غذای را از طریق لوله ای که به معده اش متصل است به بدنش برساند.


پارگی مری این بیمار دراثر شدت بالای استفراغ در او ایجاد شده بود و نکته مهم این است که 20 تا 40 درصد افراد مبتلا به این اختلال بعد از درمان جان خود را از دست می دهند و درصورتی که دسترسی به درمان وجود نداشته باشد، فرد 100 درصد خواهد مرد. به گفته محققان این نخستین باری است که خوردن فلفل تند چنین عوارض جانبی از خود نشان داده است.


منبع: همشهری آنلاینتندترین فلفل های سراسر جهان
facebook google telegram twitter whatsApp