طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
سیاسیهجوم گردشگران اسرائیلی به شبه جزیره سینا
پنج نظامی مصری درشبه جزیره سینا کشته شدند

یک روزنامه صهیونیستی از افزایش چشمگیر روند سفر گردشگران اسرائیلی به شبه جزیره سینا در مصر خبر داد.


اسرائیل, مصر

خبرگزاری فارس: روزنامه صهیونیستی «معاریو» در شماره امروز (چهارشنبه) خود از افزایش سفر گردشگران اسرائیلی به منطقه شبه جزیره «سینا» در کشور مصر خبر داد.

معاریو در این خصوص نوشت: حتی افزایش روند تهدیدات و خطرهای امنیتی نیز نتوانست مانع سفر گردشگران اسرائیلی به شبه جزیره سینا برای بهره بردن از  سواحل سینا شود، چون آنها به خوبی می دانند، هزینه چنین سفری برای آنها در سواحل بندر «ایلات» چقدر گران تمام خواهد شد.

پایگاه خبری «نبأ پرس» می نویسد: این روزنامه صهیونیستی در ادامه نقل از خود از افزایش روند سفر گردشگران اسرائیلی به صحرای سینا می افزاید: علی رغم هشدارهای بی شمار و مکرری که در گذرگاه مرزی طابا درباره وخامت اوضاع امنیتی در شبه جزیره سینا به گردشگران داده می شود، اما نشانی از ناامنی به خصوص بعد از ورود به خاک مصر مشاهده نمی شود و همین موجب شده تا گردشگران یهودی و عرب بسیاری به سینا سفر کنند.

به نوشته معاریو براساس آمار رسمی وزارت مهاجرت و اسکان اسرائیل درحالی که تا دو پیش شمار گردشگران اسرائیلی در سینا بالغ بر حدود 4 هزار نفر می شد، تنها ظرف هفته گذشته حدود 7 هزار اسرائیلی از گذرگاه طابا وارد خاک شبه جزیره سینا شدند تا چند روزی را در سواحل سینا به استراحت و تفریح سپری کنند.

مقصد گردشگران اسرائیلی در شبه جزیره سینا شهر ساحلی «شرم الشیخ» در دماغه شبه جزیره سینا بر کرانه دریای سرخ است.

مهمترین حادثه امنیتی که این منطقه شاهد آن بود، سقوط هواپیمای مسافربری روسی ایرباس 321 بود که 23 دقیقه بعد از آنکه از شرم الشیخ به مقصد سن پترزبورگ روسیه اوج گرفت، در شبه جزیره سینا مصر سقوط کرد و تمامی 224 سرنشین آن کشته شدند.  

رسانه های مصر از فعالیت داعش در این شبه جزیره و دخالت این گروه در ناامنی های این منطقه خبر می دهند.

تخلیه گردشگران / فوران یک آتشفشان در جزیره لومبوک اندونزی
برچسب ها: ,
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات