طاها پخش

تبلیغ درکار
افتتاح نمایشگاه هنرهای چوبی هنرمندان اصفهانی، در نگارخانه نقش خانه اصفهان
گشایش نمایشگاه هنرهای دستی در نگارخانه باغ سنگی

هنرمندان صنایع دستی کره جنوبی به اصفهان می آیند.

هنر چوبی, کره جنوبی, اصفهان, افتتاح نمایشگاه هنرهای چوبی هنرمندان اصفهانی نگارخانه نقش خانه اصفهان

هنر چوبی, کره جنوبی, اصفهان, نگارخانه, افتتاح نمایشگاه

به نقل از از ،کنسول اول سفارت کره جنوبی در ایران در آیین گشایش نمایشگاه هنرهای سنتی چوبی اصفهان گفت : بیش از 200 نفر از هنرمندان صنایع دستی کره جنوبی در قالب توسعه تعاملات فرهنگی اصفهان و کشور کره جنوبی به این شهرسفر خواهند کرد.

گیونگ هوان گواک، عنوان کرد: امروز همگان اصفهان را شهری بزرگ و تاریخی می دانند و این در حالی است که مسئولین در کشور کره جنوبی معتقدند تبادلات فرهنگی در دنیای متکثر امروزی نقش مهمی در توسعه ارتباطات بین المللی ایفا می کند.

وی افزود: با عنایت به این سیاست و با توجه به تعاملات فرهنگی فی مابین، در سال 2017 بیش از 200 هنرمند صنایع دستی کشور کره جنوبی به اصفهان آمدند و نمایشگاهی مشترک از آثار صنایع دستی اصفهان و کره جنوبی با همراهی هنرمندان این دیار در شهر تاریخی اصفهان برگزار خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان اصفهان هم در آئین گشایش این نمایشگاه گفت: بی شک اصفهان به عنوان شهر جهانی صنایع دستی، هم اینک در جهان شناخته شده است.

فریدون اله یاری تصریح کرد: بدون تردید کشور کره که در مبداء جاده ابریشم آبی قرار داشته، از گذشته های دور تا کنون همواره دارای ارتباطات فرهنگی با کشور ایران بوده است.

وی ادامه داد: امروزه بسیار خشنودیم تا با استناد به صنایع دستی غنی خود این ارتباط فرهنگی را توسعه دهیم.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی اداره کل میراث فرهنگی استان گفت : با توجه به ارتباطات فرهنگی دوکشور ایران و کره جنوبی، در سال 1395 شانزده برنامه فرهنگی مشترک در دوکشور تدارک دیده شده است که در این میان برگزاری این نمایشگاه در اصفهان با حمایت سفارت کره جنوبی در ایران برگزار شده است.

جعفر جعفر صالحی افزود : کتابی نیز مشتمل بر فعالیت های صنایع دستی ایران و کره جنوبی در حاشیه این نشست های فرهنگی با حمایت سفارت کره جنوبی به زودی انتشار خواهد یافت.

نخستین نمایشگاه هنرهای چوبی هنرمندان اصفهانی، در نگارخانه نقش خانه اصفهان افتتاح شد.

در این نمایشگاه 110 اثر هنری از 63 هنرمند هنرهای سنتی اصفهانی در هنرهایی همچون: پیکر تراشی ،منبت، خاتم کاری، معرق منبت، سوخت چوب و گره چینی به نمایش در آمده است.افتتاح نمایشگاه آثار هنری با موضوع زبان مادری در نگارخانه ارومیه
facebook google telegram twitter whatsApp