طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

سیاسیارتقای سلامت اجتماعی بر جلوگیری از بروز خطا تقدم دارد
سلامت اجتماعی فراتر از جلوگیری و درمان

دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی، برخورداری از پلیس مقتدر را از اصلی ترین حقوق شهروندان معرفی کرد.

الهام امین زاده, سلامت اجتماعی, حقوق شهروندی, ارتقای سلامت اجتماعی جلوگیری بروز خطا تقدم

الهام امین زاده, سلامت اجتماعی, حقوق شهروندی, پیشگیری از خطا, پلیس پیشگیری ناجا, دستیار ارشد رییس جمهورر در امور حقوق شهروندی
به نقل از حوزه به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، الهام امین زاده دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی روز سه شنبه در دیدار رئیس و معاونین پلیس جلوگیری نیروی انتظامی، با بیان اینکه به عنوان یک شهروند از تلاش های بی وقفه و شبانه روزی مأموران نیروی انتظامی برای تأمین امنیت تشکر می کنم، گفت: برخورداری از پلیس مقتدر یکی از اصلی ترین حقوق شهروندان است و به غیور مردان حراست از نظم و امنیت کشورمان افتخار می کنم.


وی با اشاره به اینکه امروز موضوع سلامت اجتماعی به عنوان مقدمه جلوگیری از تخلف و جرم مطرح است، اضافه کرد: اگر پیش از این جلوگیری از بروز جرم بر رسیدگی تقدم داشت الآن باید برنامه ریزیها و اقدامات به سمتی سوق یابد که ارتقای شاخص های سلامت اجتماعی حتی از جلوگیری از بروز خطا و جرم نیز مقدم تر شمرده شوند.


امین زاده مشارکت ذی نفعان امنیت در تأمین امنیت را شاخصه ای مهم در ارتقای سطح سلامت اجتماعی و امنیت برشمرد و اظهار داشت: بهره گرفتن نیروی انتظامی از خود شهروندان در تامین امنیت سرمایه اجتماعی این مجموعه را ارتقا بخشیده و این علاوه بر ارتقای سطح نظم و امنیت در جامعه حس برخورداری از امنیت را نیز به شکل قابل توجهی بهبود بخشیده و بالا می برد.


دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی با اشاره به برگزاری همایش ملی حقوق شهروندی از مسئولان پلیس جلوگیری ناجا خواست تا شاخص ها و استانداردهای پلیس مطلوب و مأموران نمونه پلیس را برای معرفی و تقدیر در این همایش معرفی کنند.


وی تصریح کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات آمادگی خود را برای ارسال پیامک های آموزش قوانین و اطلاع رسانی درباره جرایم به ما اعلام کرده است و از شما که به صورت عملی با موارد نقص مقررات و ارتکاب جرایم سر و کار دارید می خواهم که در تهیه پیام های مناسب برای این منظور به ما کمک کنید.


امین زاده همچنین از رئیس و مدیران پلیس جلوگیری ناجا خواست تا حوزه ها و مصادیق آسیب های اجتماعی را به منظور فرهنگ سازی و اطلاع رسانی عمومی درباره آنها به حوزه دستیار رئیس جمهوری در امور حقوق شهروندی اعلام کنند تا در قالب تفاهم نامه های این حوزه با دستگاه های به مرحله اجرا درآیند.


سردار محمد شرفی فرمانده پلیس جلوگیری ناجا نیز در این جلسه با اشاره به بیش از 10 هزار نقطه استقرار پلیس جلوگیری ناجا در سطح کشور گفت: بی تردید این نیرو بیشترین سطح تماس مستقیم با مردم را دارد و تلاش ما برای رعایت حقوق شهروندی نتایج گسترده و عمیقی داشته است.


سردار شرفی اظهار داشت: راه اندازی مرکز پلیس 110 یکی از مؤثرترین اقدامات نیروی انتظامی برای رعایت حقوق شهروندان بود چرا که روند درخواست خدمت از سوی شهروندان از نیروی انتظامی را به شدت کوتاه و زمان آن را تسریع کرده است.


فرمانده پلیس جلوگیری ناجا همچنین توضیحاتی درباره دیگر اقدامات این مجموعه برای ارتقای سطح رعایت حقوق شهروندی از جمله برگزاری دوره های آموزشی به افسران ناجا و الکترونیک کردن ارائه خدمات ارایه کرد.


نشست جلوگیری از آسیبهای اجتماعی مصرف مواد مخدر در مهاباد
facebook google telegram twitter whatsApp