طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

ورزشیبردن ایران، آرزوی آسیایی ها است | قوچان نژاد
برچسب ها:
تصویر بازتاب تساوی ایران و عدم گلزنی قوچان نژاد در سایت هلندی

مهاجم تیم ملی ایران امیدوار است دوباره در ترکیب اصلی کارلوس کی روش قرار گیرد و درخشش خود را ادامه دهد.


قوچان نژاد

خبرگزاری خبرآنلاین: رضا قوچان نژاد زننده گل صعود ایران به جام جهانی 2014 امسال با وجود نیمکت نشینی مقابل قطر در اولین دیدار مقدماتی جام جهانی 2018 با ورود به زمین توانست گل برتری را در وقت های تلف شده بزند تا تیم کارلوس کی روش با 3 امتیاز بازی ها را آغاز کند.

گوچی در بازگشت به لیگ هلند و هیرنفین نیز عملکرد قابل قبولی با زدن 4 گل ارائه کرده و نشان داده به دوران اوج خود نزدیک شده است؛ این مهاجم گفت وگویی با خبر ورزشی انجام داده که مشروح آن را در زیر می خوانید:


* رضا می خواهیم این طور آغاز کنیم که تو مدتی مصدوم بودی و مدتی هم در تیم ملی نبودی. ولی در بازی با قطر وقتی گل زدی و آن طور اشک ریختی، انگار فشار تمام این ماه ها از روی دوشت برداشته شد. یک جورهایی باز هم احیا شدی. درست است؟


درست می گویید، یک مدت مصدوم بودم. فصل قبل هم در انگلیس برای من فصل خوبی نبود. پس از گل به قطر هر چه انرژی منفی از سال گذشته در وجودم بود را بیرون ریختم و گریه کردم. مهم تر از همه این چیزها، خوشحال بودم چون می دانستم با آن گل بازی را خواهیم برد. از طرفی می دانستم همه مردم ایران خوشحال شده اند به همین علت گریه ام گرفت. پس خدا را شکر کردم به خاطر این اتفاق. واقعاً یک شب فراموش نشدنی بود.

* از بازی با ازبکستان و کره جنوبی 6 امتیاز گرفتیم. واقعاً نشان دادیم که قدرت اول آسیا هستیم. بردن ایران برای تیم های آسیایی یک آرزو شده!


کاملاً درست است. واقعاً بردن ایران یک جورهایی برای تیم های آسیایی آرزو شده است. دو بازی سنگین مقابل ازبکستان و کره جنوبی داشتیم که بازی های خوبی بود و با بردهای شیرین همراه شد. وقتی شما در صدر هستید، خب همه دوست دارند مقابل تان برنده شوند. این یک چیز نرمال در فوتبال به حساب می آید. باید همین طور با قدرت ادامه بدهیم. ما برای هر تیمی که حریف مان باشد احترام قائل هستیم و به آنها احترام می گذاریم اما در زمین می جنگیم و مثل همیشه می خواهیم برنده بشویم.


* کره ای ها قبل از بازی جنگ روانی راه انداخته بودند. ماسک زدند، مشت گره کردند، گفتگو های عجیب کردند و...


بهترین جوابی که می توانستیم به کره ای ها بدهیم را در زمین به آنها دادیم.

* چون تو آن گل معروف را به کره زده بودی، فکر می کردیم جلوی کره بازی می کنی. نظر خودت را می خواستیم بدانیم.


خودم هم انتظار داشتم در بازی با کره جنوبی بازی کنم. من دوست دارم در هر مسابقه برای تیم ملی به میدان بروم، همین طور در بازی با کره جنوبی. این دفعه اما قسمت نبود که مقابل این تیم بازی کنم. تلاش می کنم در تمرینات تیم ملی خوب باشم تا ان شا ءالله بازی بعدی دوباره به من شانس برسد.

* علی پروین اسطوره فوتبال ایران اخیراً از تو خیلی تعریف کرده و گفته رضا قوچان نژاد آخر فوروارده. علی پروین از هر کسی تعریف نمی کند و قطعاً روز اولی هم که آمدی، شاید مثل خیلی های دیگر موافق حضور تو نبود. چه پاسخی برای تعریف های پروین داری؟


از آقای پروین خیلی ممنون هستم. او با این حرف هایش به من لطف کرد. آقای پروین یکی از بزرگان فوتبال ایران است و با این صحبت هایش خیلی من را خوشحال کرد.

* دوست داری یک روز علی پروین را ببینی؟


حتماً، امیدوارم یک روز ایشان را از نزدیک ببینم.

* کارلوس کی روش همیشه برای انتخاب مهاجم نوک تیم ملی سرگیجه دارد. سه مهاجم خیلی آماده در تیم ملی حضور دارند. این رقابت را چطور می بینی؛ رقابت تو، سردار و کریم انصاری فرد.


درست می گویید ؛ در حال حاضر رقابت خیلی خوبی در تیم ملی با هم داریم. هر سه نفر ما در لیگ های برتر اروپایی بازی می کنیم. این رقابت نه فقط برای هر سه نفر ما که برای تیم ملی هم خوب هست.

* رضا در دربی هلند گل زدی. اگر اشتباه نکنم چهارمین گلت بود. درباره دربی و همین طور درخشش خودت در لیگ هلند صحبت می کنی؟


خدا را شکر در هلند و تیم هیرنفین خیلی زود جا افتادم. تیم ما خیلی قوی است. هر بازی بهتر از حریف هستیم و کنترل توپ دست ماست. هفته اخیر در دربی استان، توانستیم خرونیخن را 3 بر صفر ببریم. من هم گل زدم. این بازی همیشه بین هواداران خیلی حساس است و خیلی خوشحال بودیم که در زمین حریف توانستیم 3 گل بزنیم و این طور مقتدرانه برنده شویم.


* بازگشت به لیگ هلند هم باعث شد تا دوباره بتوانی اوج بگیری. گویا از تصمیمی که گرفته ای خیلی راضی هستی.


خیلی از شرایطی که در هیرنفین دارم راضی هستم. تیم ما الان در رده سوم جدول قرار گرفته است. من هم در همین هفته های ابتدایی فصل 4 گل زده ام و در جدول گلزنان در رده چهارم قرار گرفته ام. مطمئن هستم که بیشتر گل خواهم زد، به کمک خدا و البته دعای مردم. خودم هم خیلی تلاش می کنم تا ان شا ءا... بتوانم موفق باشم.

* به آقای گلی لیگ هلند هم فکر می کنی؟


هر بازیکنی به هدف هایی فکر می کند. من ابتدا دوست دارم برای تیم مثمر ثمر باشم و بتوانم خوب بازی کنم. اگر این اتفاق هم در پایان فصل بیافتد، بسیار خوب خواهد بود.

* توجه کرده ای پس از بازگشت از اردوهای تیم ملی در هلند خوب گل می زنی؟


آب و هوای ایران خیلی به من می سازد. هر دفعه از تهران با انگیزه زیادی به هلند برمی گردم و گل می زنم. امیدوارم همین راه را بتوانم در لیگ هلند ادامه بدهم.

/ هتریک ایرانی ها در گلزنی در اروپا
facebook google telegram twitter whatsApp