طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
بین المللاقطعال حمایت سعد الحریری از ریاست جمهوری میشل عون
مشکل ریاست جمهوری لبنان با انتخاب میشل عون حل می شود | شیخ نعیم قاسم

بر اساس نقل از های منتشر شده، رئیس جریان المستقبل لبنان حمایت خود را از ریاست جمهوری میشل عون، رئیس فراکسیون تغییر و اصلاح در مجلس لبنان اعلام کرده است.

رئیس جمهور لبنان, سعدالحریری, میشل عون, احتمال حمایت سعد الحریری ریاست جمهوری میشل عون

رئیس جمهور لبنان, سعدالحریری, میشل عون, بین الملل, ریاست جمهوری لبنانن

به نقل از به نقل ازپرس تی وی ؛ بر اساس نقل از پایگاه خبری الأخبار لبنان، سعد الحریری حمایت خود را از میشل عون به اطلاع فراکسیون خود، همپیمانانش و سایر نامزدهای تشکیل دولت رسانده است.


در همین حال فؤاد السنیوره، رئیس فراکسیون پارلمانی جریان المستقبل در مجلس لبنان، در گفتگو با روزنامۀ دیلی استار تصریح کرده است حریری روز سه شنبه حمایت خود را از میشل عون اعلام کرد، اما گفت این تصمیم هنوز نهایی نشده است.


جریان المستقبل از سوی عربستان سعودی حمایت می شود. ریاض همچنین مهمترین حامی حریری به شمار می رود.


برخی منابع سیاسی لبنانی اعلام کرده اند در صورت دستیابی عون به پست ریاست جمهوری، حریری برای دومین بار نخست وزیر خواهد شد.


بر اساس قانون اساسی لبنان، منصب ریاست جمهوری متعلق به مسیحیان این کشور است.


بعد از پایان دورۀ ریاست جمهوری میشل سلیمان، رئیس جمهور لبنان، در 25 می 2014 (3 خرداد 1393)، جلسات متعدد پارلمان این کشور برای انتخاب جانشین او بی نتیجه مانده و این کشور عملاً با خلأ قدرت مواجه شده است.


این طولانی ترین خلأ قدرت در لبنان، بعد از پایان جنگ داخلی این کشور در سال 1990 است. ناظران سیاسی عربستان را مهمترین عامل خلاء قدرت در لبنان می دانند.


بر اساس قانون اساسی لبنان، رئیس جمهور از میان مسیحیان، نخست وزیر از میان مسلمانان سنی و رئیس پارلمان از میان مسلمانان شیعه انتخاب می شود.سعد حریری قصد حمایت از میشل عون را دارد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات