طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

برگزاری اولین مانور زلزله ویژه معلولان در استان اصفهان
برگزاری اختتامیه سی و نهمین دوره مسابقات قرآن استان اصفهان

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان گفت: نخستین مانور زلزله، جلوگیری و اقدامات بعد از آن به عنوان تمرینی فرضی در یکی از مراکز توان بخشی بیماران اعصاب و روان انجام شد.

مانور زلزله, برگزاری, استان اصفهان, برگزاری مانور زمین لرزه ویژه معلولان استان اصفهان

مانور زلزله, برگزاری, استان اصفهان, ویژه معلولان
به نقل از از ، نخستین مانور بزرگ زمین لرزه و پناه گیری ویژه معلولان و توان خواهان بهزیستی با همکاری هلال احمر استان در مرکز توان بخشی بیماران اعصاب و روان نور المهدی اصفهان در این مرکز برگزار شد.

سعید صادقی در خصوص اهداف این برنامه گفت: یکی از وظایف سازمان بهزیستی در حوزه جلوگیری حوادث و مداخلات پس از حادثه است تا برنامه و اقداماتی را پیشگیری کند.

وی با اشاره به اینکه یک هزار و 700 مرکز تحت پوشش اداره کل بهزیستی استان اصفهان هستند عنوان کرد: از این تعداد یک هزار مرکز مهدکودک هستند و 700 مجموعه دیگر مراکز مشاوره، توان بخشی، پرورشگاه های کودک و نوجوان و... است که لازم است آموزش های لازم را قبل از بروز حادثه ببینند.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان ضمن اشاره به اهمیت این آموزش ها در توانمندسازی افراد در برابر حوادث طبیعی و غیرطبیعی بیان کرد: بهزیستی استان در مجموع 300 هزار نفر را در مراکز شبانه روزی تحت پوشش داریم که مورد مراقبت و نگه داری قرار می گیرند.

وی از وجود یک هزار و 300 پرسنل رسمی در این اداره خبر داد و گفت: در مراکز غیردولتی بهزیستی نیز بیش از 16 هزار نفر در حال فعالیت هستند که در مجموع 17 هزار نفر را تشکیل می دهند و می توان از آن به عنوان بخشی از جامعه یاد کرد.

صادقی با اشاره به برنامه های بهزیستی برای مداخله در جلوگیری از حوادث تصریح کرد: طی جلساتی که با مدیریت بحران استانداری و اداره کل هلال احمر استان داشتیم تصمیم بر اجرای نخستین مانور زلزله، جلوگیری و اقدامات بعد از آن به عنوان تمرینی فرضی در یکی از مراکز توان بخشی بیماران اعصاب و روان انجام شد.

وی در ادامه اضافه کرد: تمام پرسنل و مددجویان این مرکز آموزش های لازم را برای برپایی این مانور دیده بودند که خوشبختانه توانستیم در یک فضای فرضی این مانور را اجرایی کنیم و مناطق قوت و ضعف آن را بسنجیم.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با اشاره به تعداد کثیر مهدکودک ها در سطح استان خاطرنشان کرد: مربی ها و مدیران مهدهای کودک و دیگر مراکز بهزیستی باید این آموزش ها را ببینند تا بتوانند در وقت مقتضی با توجه حضور بهزیستی در حوادث به عنوان نهادی درگیر که سرپرستی کودکان و افراد آسیب دیده در حوادث را دارد، به میدان بیایند و اقدامات لازم را انجام بدهند.

وی درباره اجرای این مانور در مرکز نور المهدی اصفهان گفت: این مانور را در این مکان و با استفاده از اطلاعات به روز در نحوه برخورد با زمین لرزه و همکاری مضاعف دستگاه ها برای بیماران اعصاب و روان مزمن و کارمندان آن برگزار کردیم.

صادقی با اشاره به زمین لرزه بم در سال 82 بیان کرد: در برخورد با این حادثه بخش زیادی از روستاها و شهرهای ایران در معرض خطرات ناشی با وقوع زمین لرزه هستند که این امر بر علت طرح بهسازی و مقاوم سازی ابنیه و مراکز روستایی می افزاید.

وی با اشاره به قرار گرفتن کمربند زمین لرزه در ایران تصریح کرد: غالب واحدهای روستایی کشور ما از واحدهای کم مقاوم هستند که اگر در این حوزه غفلت شود با بحران های جدی مواجه می شویم.

مدیرکل بهزیستی در پایان خاطرنشان کرد: برگزاری مانورهای زمین لرزه با افزایش سطح آگاهی افراد در مواجه با زمین لرزه بسیار تأثیرگذار است و نقش بسزایی را می تواند در کاهش تلفات ناشی از زمین لرزه انجام دهد.
برگزاری همایش اسب سواران غرب استان اصفهان در تیران و کرون
facebook google telegram twitter whatsApp