طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
دانستنی های علمیعلاقه هندی ها به تماشای محتوای غیراخلاقی
درگیری مرگبار سربازان پاکستانی و هندی در کشمیر

هر چند فیس بوک و گوگل به عنوان دو قطب بزرگ دنیای فناوریه ای دیجیتال با ابتکارات خود در صدد برآمدند تا وای فای مجانی را در کشور پهناور هندوستان راه اندازی کنند، اما انتظارات این دو از ارائه خدمات مجانی وای فای در هند برآورده نشد.

وب سایت گجت نیوز - مختار منوچهرابادی: هر چند فیس بوک و گوگل به عنوان دو قطب بزرگ دنیای فناوریه ای دیجیتال با ابتکارات خود در صدد برآمدند تا وای فای مجانی را در کشور پهناور هندوستان راه اندازی کنند، اما انتظارات این دو از ارائه خدمات مجانی وای فای در هند برآورده نشد. در عمل آنها متوجه شدند استفاده کاربران هندی با آنچه که مورد انتظار آنها بود فاصله دارد؛ اکثریت آنها علاقمند به تماشای محتوای غیر اخلاقی بودند.

هند, محتوای غیراخلاقی, هند, علاقه هندی تماشای محتوای غیراخلاقی

وای فای, گوگل, وای فای رایگان, هند, محتوای غیراخلاقی


یکی از مهمترین عواملی که این دو کمپانی را وادار به ابتکارات جدید در کشور هند کرد، جمعیت این کشور پهناور بود. از لحاظ تعداد کاربران، هندوستان دومین کشور بزرگ دنیا پس از چین می باشد، اما تنها یک سوم از مردم این کشور به اینترنت دسترسی دارند و همین عامل باعث شد تا شرکتهای بزرگی چون گوگل و فیس بوک در صدد ارائه روشهایی برای دسترسی این حجم عظیم از جمعیت به خدمات اینترنت باشند.

"اکونومیک تایمز” نقل از می دهد که بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از یکی از ایستگاهای شلوغ قطار در این کشور، به نظر می رسد اکثریت کاربران تنها به این علت از خدمات وای فای عمومی رایگان این دو کمپانی استفاده می کنند تا بتوانند ویدیوهای غیر اخلاقی را تماشا کنند.

این اطلاعات توسط یکی از شرکتهای ارائه دهنده خدمات اینترنت با نام RailTel جمع آوری شده است که به ارائه خدمات اینترینتی مجانی در 23 ایستگاه قطار در هند می پردازد. این کمپانی در واقع در مشارکت با کمپانی گوگل چنین خدماتی را ارائه می دهد.

بر اساس نقل ازی که این کمپانی ارائه داده است، خدمات اینترنت وای فای رایگان عمومی بیشتر در ایستگاههای قطار ارائه می شود و ایستگاه قطار پاتنا بیشتراز دیگر ایستگاههای  کشور دارای کاربر اینترنت بوده است، اما اکثریت این کاربران بطور مشخص اینترنت را برای تماشای ویدیوهای غیر اخلاقی مورد استفاده قرار می دهند.

هر چند این کمپانی اطلاعات ایستگاه های دیگر را نیز جمع آوری کرده است، اما جزییات نحوه برخورد کاربران با این خدمات را منتشر نکرده است اما به طور کلی انتظارات دو کمپانی یاد شده از ارائه خدمات مجانی وای فای در هند برآورده نشد.

البته هند تنها کشوری نیست که کاربران آن از خدمات وای فای به منظور استفاده از محتوای غیر اخلاقی استفاده می برند. چندی پیش نیز خدمات رایگان اینترنت وای فای در شهر نیویورک متوقف شد و دلیل آن نیز استفاده نابجای خوره های اینترنت به منظور تماشای ویدیوهای غیر اخلاقی بود.

در یک مورد دیگر مک دونالد نیز مجبور شد تا امکان دسترسی کاربران به وبسایت های غیر اخلاقی را مسدود کند، زیرا نقل ازهای متعدد دال بر این بود که اکثریت مشتریان در حال خوردن برگرهای خوشمزه این شرکت بزرگ غذایی، به تماشای صحنه های و ویدیوهای غیر اخلاقی از طریق اینترنت می پردازند.

حمایت برانکو از مدافع مورد علاقه اش
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات