طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
افزایش ۵ درصدی صادرات پسته از رفسنجان
افزایش 9 درصدی صادرات کالا از گمرک رفسنجان

رییس اداره استاندارد شهرستان رفسنجان گفت: در 6 ماهه نخست امسال783 گواهینامه صادراتی پسته صادر شده است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال پنج درصد رشد داشته است.


پسته, گواهینامه, کرمان, درصدی صادرات پسته رفسنجان

پسته, گواهینامه, کرمان, صادرات, استاندارد
به نقل از گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان، ناهید سربازپور در جلسه استاندارد اظهار داشت: تمرکز سازمان ملی استاندارد بر ایجاد اعتماد است.

وی افزود: هدف استاندارد ایجاد ایمنی و سلامت برای عموم مردم است تا در ابتدای امر با اعتمادی که به این سازمان دارند بتوانند، ایمنی و سلامت خود را حفظ کنند.

سرباز پور با اشاره به اینکه سازمان ملی استاندارد در سال 1304 تأسیس شده و رفسنجان قدیمی ترین اداره استاندارد در کشور است، خاطر نشان کرد: این سازمان سال 46 با هدف کنترل کیفیت کالای صادراتی پسته ایجاد شد.

وی مهم ترین وظیفه استاندارد راکنترل کالاهای صادراتی و تولید داخل عنوان کرد وگفت: و با آزمایشگاه هایی همکاری داریم و در این زمینه فعالیت می کنیم.

سربازپور با اشاره به اینکه شهرستان های انار و شهربابک نیز زیر پوشش اداره استاندارد رفسنجان هستند، تصریح کرد: به دنبال این هستیم تا هر کالایی که در این سه شهرستان تولید می شود، بتواند خود را به صورت استاندارد معرفی کند.

وی در ادامه به لزوم استاندارد اجباری بر وسایل و تجهیزات شهربازی ها تأکید کرد و افزود: کار نظارت و بازرسی کیفیت تمام وسایل در پارک ها نیز مورد توجه است.

رییس اداره استاندارد شهرستان رفسنجان گفت: سال گذشته 2 هزار و 18 گواهنیامه صادراتی پسته با وزن بیش از 35 هزار تن صادر کردیم که 10 درصد به اروپا و مابقی به کشورهای
غیراروپایی صادر شده است.

وی یادآور شد: در 6 ماهه نخست امسال نیز 783 گواهینامه به میزان 12 هزار تن پسته و مغز پسته صادر شده است که در مقایسه با مدت مشابه پارسال پنج درصد افزایش داشته است.

افزایش 25 درصدی صادرات و کاهش 6 درصدی واردات
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات