طاها پخش

سیاسیاوباما تهدید حیاتی برای اسرائیل است | نتانیاهو
آمریکا دوستی بهتر از اسرائیل ندارد؛ اوباما: روابط ما متزلزل نخواهد شد | نتانیاهو

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در اظهاراتی شخص «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا را تهدید حیاتی برای شهرک های اسرائیلی در اراضی اشغالی توصیف کرد.


نتانیاهو, اسرائیل

خبرگزاری فارس: «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد «باراک اوباما» رئیس جمهور آمریکا «تهدید حیاتی» برای روند شهرک سازی های اسرائیل در اراضی اشغالی است.

در حالی که چند هفته بیشتر از امضای توافق بزرگترین بسته حمایت های نظامی آمریکا به رژیم صهیونیستی نمی گذرد که نتانیاهو در جمع صهیونیست های ساکن شهرک «آمونا» در کرانه باختری گفت: «تا پایان دوره ریاست جمهوری اوباما، نه فقط شهرک آمونا بلکه تمام شهرک های اسرائیل در خطر حیاتی هستند.»

به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل» مقامات صهیونیست نگران هستند که اوباما تا قبل از ترک دفتر ریاست جمهوری، قصد داشته باشد راهکاری را برای حل مناقشات فلسطین-اسرائیل اعمال کرده یا حداقل بندهایی از آن را پیش ببرد.

دادگاه عالی رژیم صهیونیستی دستور داده بود به علت قرار داشتن شهرک آمونا در اراضی فلسطینیان، این شهرک تخلیه و تخریب شود. البته کابینه رژیم صهیونیستی نیز مصوب کرد که برای صهیونیست های ساکن آمونا، شهرک جدیدی شامل 300 واحد در کرانه باختری بسازند تا به آنجا منتقل شوند.

نتانیاهو و اوباما امروز دیدار می کنند
facebook google telegram twitter whatsApp