طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
فرهنگی و هنریسردار سلیمانی در اکران ویژه «هیهات»
اکران ویژه «هیهات» برای خانواده شهدای مدافع حرم

کارگردان «رستاخیز» از کسانی که میراث دار در حوزه مقاومت هستند، قدردانی کرد.


هیهات, سردار سلیمانی

باشگاه خبرنگاران جوان: مراسم اکران فیلم «هیهات» به تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی برای خانواده شهدا در ایوان شمس برگزار شد.

در ابتدای این مراسم احمد رضا درویش، کارگردان فیلم «رستاخیز»  که از مهمانان مراسم بود، اظهار داشت: تشکر می کنم از کسانی که میراث دار کشورمان در حوزه مقاومت هستند و سهم بزرگشان را در پایداری اثبات کردند.

وی ادامه داد: من هنوز توفیق تماشای «هیهات» را نداشتم البته از وزین بودن فیلم اطلاع دارم و خیلی خوشحال شدم که قبل از آن که برای تماشای فیلم بروم ودعوت شدم به تماشای هیهات.

درویش اظهار داشت: صاحب اصلی این مجلس مدعوین هستند و سازندگان فیلم مهمان هستند، من به تهیه کننده فیلم گفتم که این فیلم در قواعد حرفه ای سینما ی ایران نمی گنجد و ساختن آن غیرمنطقی است.

کارگردان «رستاخیز » به تک تک عوامل «هیهات» تبریک گفت که زیرساخت جدیدی را در سینما پایه گذاری کردند. جدای کنشی سینمایی، ساخت «هیهات» مجاهدت هم محسوب می شود.

وی ادامه داد: تولید این فیلم توسط چهار استعداد جوان و کنش گر مستعد ثابت کرد که در سینمای ما همدلی وجود دارد، این وحدت رویه حتما مرتبط به مضمون «هیهات» است و معنویت جاری در فیلم قطعا در ارتباط آن ها تاثیرگزار است.

در ادامه درویش با قرائت متنی برگرفته از تصنیف «بانگ جرس» با صدای محمد علیزاده، آلبوم موسیقی نینوا با صدای حسین علیزاده و سخنان سردار سلیمانی در مراسم «پرچمداران دوکوهه» صبحت های خود را به پایان رساند.

سرزمین ایران، کشوری ثروتمند است آب و خاک و هوای این دیار، نفس کشیدنی، کاشتنی و آشامیدنی ست. ایران ما دریا دارد، نفت دارد، فولاد، مس و روی دارد، دیلمان و شهداد و البرز و چهارمحال دارد. ایران، ری، اصفهان، مشهد الرضا و خرمشهر دارد. ایران گندم و گردو، نخل و نارنج، سیب، و سنجد، ایران، دامن دامن انار دارد.

داشته های سرزمین ما شمردنی ست.

ایران اما «طلای سرخ» دارد. عطر و طعم «یاقوت» ما را همه جهانیان چشیده اند.

«زعفران ایران» برای انسان بی قرار، عبوس تلخ و نهیف و نگران، نسخه ای شفابخش است.

هر گل برگ باغستان سرخ ایران، سازی ست دلنواز که شکوه ارکستر رستگاری را پژواک می دهد. ابن سینا، عین القضات، حافظ، ملاصدرا، خواجه نصیر، جامی، غزالی، سعدی، مولانا، عطار، امیرکبیر، مراغه ای، نیما، پروین، حنانه، کمال الملک، صبا، چمران، همت، باکری و. .. بر ریشه های تشنه باغستان زعفاران ما زلال آب افشانده اند، آنچنان که فردوسی بزرگ در شاهنامه سرود:

از آن میوه زعفران ریز شد               که چون زعفران شادی انگیز شد             
تنش در نگار از اکران تا کران             چو داغ گل سرخ بر زعفران

مزرعه زعفران ایران، اکسیر زندگی و نشان تاریخ و فرهنگ و هویت ماست، چراکه قرآن دارد، علی و حسین دارد و «شهید» دارد. وه که «بانگ جرس» با نوای سراج و نای «نینوا» علیزاده در پیچ و تاب گلهای زعفران چه شنیدنی ست.

طلای سرخ ایران، نمونه ای بدلی نیز دارد!

آب اگر نباشد، خاک بی ثمر، هوا وارونه و خورشید سوسو می زند بر اندام خشک گل زعفران.

زخمه بر ساز ناکوک، خیش ناخن می شود بر سطح یخ!

زعفرانی بدلی در سفره ی گرسنگان سعادت، خریدار ندارد.

در معرکه ی استیلای زر و زور و تزویر بر حریم عشق در جهان، کشت کاران زعفران سعادت، رو به روی کعبه نینوا و گوش به بانک جرسی خواهند سپرد که عاشقان را به دفاع از بوستان «طلای سرخ» و حریم رستگاری، صلا می دهد؛ او ایستاده در برابر توفان ریشه برافکن، نه با نهیب «برو» که صلا می دهد «بیا»

عشق چو ابر گران ریخت بر این و بر آن         شد طرفی زعفران، شد طرفی لاله زار (مولانا جلال الدین محمد بلخی)

سبعد به صورت کلیپی از  تیتراژ فیلم سینمایی «هیهات» با صدای حسام الدین سراج رونمایی شد.

 حسام الدین سراج خواننده تیتراژ فیلم بر روی صحنه آمد و گفت: هر سال محرم می شود و برای امام حسین (ع) عزاداری می کنیم اما این عزاداری هر سال برای ما تازه است و سرمشق راه ما به حساب می آید و دیدیم که این ایثار چه قدر ارزشمند است.

 این خواننده در پایان صحبت هایش پاره ای از شعر نی نامه سروده قیصر امین پور را قرائت کرد.

در ادامه دانش اقباشاوی کارگردان و بازیگر فیلم سخنی از امام خمینی راحل را نقل کرد، سبعد گفت: ما سه هفته پیش در نجف بودیم و صبح نمایش فیلم «رستاخیز» یک عراقی به من هدیه ای داد، اما من می خواهم هدیه به صاحب اصلی آن برسد و نهال قاضی خانی را که از مقام معظم رهبری کلاه صورتی گرفته بود  به روی صحنه دعوت کرد و پرچم بسیجی عراق را به او هدیه داد.

امید است طبقه جوان که به سردی ها و سستی های ایام پیری نرسیده ‏اند با هر وسیله ‏ای که بتوانند متنی که اقباشاوی در این مراسم از نامه امام خمینی (ره) به علامه حکیمی خواند: ملتها را بیدار کنند؛ با شعر، نثر، خطابه، کتاب وآنچه موجب آگاهی جامعه است؛ حتی در اجتماعات خصوصی از این وظیفه غفلت نکنند، باشد که مردی یا مردانی بلند همت و غیرتمند پیدا شوند و به این اوضاع نکبت بار خاتمه دهند.امام در نامه ای به علامه حکیمی آبانماه 1348

در پایان از خانواده شهدا دعوت شد که به روی سن بیایند تا از هادی مقدم دوست کارگردان اپیزود آخر تقدیر شود.

مقدم دوست گفت: چه تقدیر و جایزه ای بهتر از این که بتوانم فیلمی درباره عاشورا بسازم و چه سعادتی بالاتر از آن که فیلم را با خیال راحت بتوانم به خانواده شهدا نشان دهم.

تبلیغات شهری ویژه سالروز فاجعه منا در قم اکران شد
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات