طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
نواخته شدن زنگ سلامت در شیراز
نواخته شدن زنگ مهر به مناسبت شروع سال تحصیلی

اولین زنگ سلامت در مدرسه های زیر مجموعه مرکز بهداشت شهدای والفجر، به صدا درآمد.

سلامت, شیراز, زنگ, نواخته زنگ سلامت شیراز

سلامت, شیراز, زنگ, نواخته شدن, شهدای والفجر
به نقل از از ؛ رییس این مرکز بهداشت گفت: با توجه به اختصاص ماهانه یک ساعت از زنگ رسمی مدارس به عنوان زنگ سلامت، اولین زنگ سلامت در مدارس زیرمجموعه مرکز بهداشت شهرستان شهدای والفجر با عنوان جلوگیری از کم تحرکی و ضرورت انجام فعالیت مطلوب بدنی روزانه، در مدرسه های شاهد فاطمه الزهرا ناحیه 2 و رازی یک، ناحیه 4 طنین انداز شد.
دکتر "عبدالحسین فرح بخش" ضمن تاکید بر ضرورت و اهمیت فعالیت بدنی مناسب و ورزش، افزود: فعالیت بدنی مناسب و ورزش یکی از کم هزینه ترین راه ها برای حفظ سلامت و جلوگیری از بیماری های غیرواگیر مثل پرفشاری خون و بیماری های قلبی، بیماری دیابت، سرطان ها و بیماری های تنفسی و اسکلتی ـ عضلاتی است که رمز شادابی و تندرستی محسوب می شود.
مسوول واحد سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس این مرکز بهداشت هم با تاکید بر اهمیت انقال مفاهیم ارزشمند به دانش آموزان در ساعت های سلامت، گفت: یکی از این مفاهیم، ورزش است که نوعی فعالیت بدنی سازماندهی شده محسوب می شود.
دکتر "هنگامه خضری" ادامه داد: ورزش با هدف بازی و سرگرمی، توانایی بیشتر مانند دسترسی به تناسب اندام به صورت فعالیت بدنی منظم مکرر و با برنامه ریزی انجام می شود.
در آیین نواخته شدن اولین زنگ سلامت مدرسه ها، کارشناسان ناظر مراکز خدمات جامع سلامت در خصوص جلوگیری از کم تحرکی و میزان فعالیت بدنی مناسب برای نوجوانان و دانش آموزان 6 تا 18 سال که روزانه 60 دقیقه و حداقل پنج روز در هفته باید باشد، توضیحات لازم را به دانش آموزان و اولیای مدرسه ارایه کردند.
در پایان به دانش آموزان ممتاز در فعالیت ها و مسابقه های ورزشی، هدایایی از سوی مرکز بهداشت شهدای والفجر اهدا شد.

نواخته شدن زنگ امر به معروف و نهی ازمنکر در مدارس استان
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات