طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

سیاسیکمک مالی عربستان به دونالد ترامپ
ترامپ گران ترین شیوه جمع آوری کمک مالی را انتخاب کرده است! | بلومبرگ

در حالی که دونالد ترامپ نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از لابی های خارجی از جمله عربستان سعودی کمک های مالی دریافت می کند اما از هیلاری کلینتون و دیگر کاندیداهای آمریکا بخاطر دریافت این پول ها انتقاد کرده است.


عربستان, دونالد ترامپ

خبرگزاری فارس: «دونالد ترامپ» نامزد جنجالی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از تاثیرات لابی های خارجی در انتخابات های متفاوت در این کشور انتقاد کرده و ضمن درخواست برای منع شدن نامزدهای امریکایی از قبول این کمک ها، رقبای خود را به قساد به نفع دولت های خارجی متهم کرد.

به نوشته وبگاه نشریه «اینترسپت» اطلاعات بدست آمده نشان می دهد عربستان علاوه بر کمک های مالی به «هیلاری کلینتون»، مبالغی را نیز به ترامپ پرداخت کرده است.

بر این اساس، «مارک لمپکین» که طی یک دیدار انتخاباتی ترامپ در ماه سپتامبر در هتل بین المللی او کمپانی کرده بود، از لابی گرهای رسمی پادشاهی سعودی بوده که حدود 2700 دلار به ترامپ کمک مالی کرد.

در حالی که خود ترامپ از تامین کنندگان مالی خارجی کمک می گیرد اما می گوید «هیلاری کلینتون» به این علت تمایل دارد به سمت لابی های خارجی برود چون آنها او را کنترل می کنند.

نقل ازات بدست آمده نشان می دهد ترامپ از چندین فرد و لابی متفاوت کمک مالی دریافت کرده است. از جمله این افراد می توان علاوه بر لمپکین به «دیوید تاماسی» لابی گر ثبت شده ی جمهوری کونگو، «باب لوینگستون» نماینده جزایر کوراسائو و سن مارتن و همچنین مقاماتی از گروه های لابی گری کشورهای متفاوت از جمله مرکز رسانه ای و مطالعاتی دادگاه سلطنتی عربستان اشاره کرد.

پرداخت نخستین بخش از کمک های مالی عربستان به مصر
facebook google telegram twitter whatsApp