طاها پخش | TahaPakhsh.Ir

سیاسیکره شمالی باید ایران را الگو قرار دهد | کری
نماینده کره شمالی اولین حریف ایران / دومین تمرین تیم ملی بانوان برگزار شد

وزیر خارجه آمریکا در نشست مشترک با وزیران خارجه و دفاع کره جنوبی، به تهدید کره شمالی پرداخت و گفت واشنگتن آماده دفاع همه جانبه از سئول است.


جان کری, آمریکا, کره شمالی خبرگزاری فارس: «جان کری» وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه گفت کره شمالی باید مسیری را دنبال کند که ایران پیگیری کرد.

وی که در نشستی مشترک با وزیر خارجه کره جنوبی صحبت می کرد، گفت پیونگ یانگ باید ایران را الگوی خود قرار داده و از تسلیحات اتمی فاصله بگیرد.

وزیر خارجه آمریکا با رد اظهارات مقامات کره شمالی مبنی بر اینکه نبود تسلیحات اتمی منجر به حمله واشنگتن به پیونگ یانگ می شود، گفت: «ایالات متحده سال ها قدرت این را داشت که کره شمالی را نابود کند.»

وی افزود: «کره شمالی هرگز با تهدید و ارعاب به اهدافش نخواهد رسید.»

کری گفت آمریکا هرآنچه لازم باشد برای محافظت از کره جنوبی انجام می دهد، با این حال فعلا در تلاش است تا مقامات کره شمالی را برای انجام مذاکره متقاعد کند.

به گفته وی، گزینه نظامی آخرین چیزی است که شاید آمریکا به آن متوسل شود.

«اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا هم در این جلسه به دفاع از کره جنوبی و تهدید همسایه شمالی این کشور پرداخت و گفت واشنگتن به دنبال استقرار سامانه های دفاعی در شبه جزیره کره است.

وی گفت آمریکا اکنون دکترین «بازدارندگی بسیط» مبتنی بر استقرار همه جانبه سامانه های نظامی و موشکی را برای مقابله با کره شمالی در دستور کار قرار داده است.

در این نشست کری گریزی هم به حالت سوریه زد و از مسکو خواست در مذاکرات در مورد این بحران جدیت به خرج دهد.

آشنایی با کره جنوبی در مقدماتی جام جهانی و کری خواندن برای ایران فیلم
facebook google telegram twitter whatsApp