طاها پخش

تبلیغ پاپ آپ
تبلیغ درکار
اقتصادیقاچاق کالا کابوس همیشگی تولید داخل
مقابله با کالای قاچاق عامل تقویت تولید داخلی

نایب رییس اتحادیه بلور،چینی ولوستر تهران گفت: ورود کالاهای قاچاق سبب کاهش گردش پولی،افزایش تورم و گسترده شدن رکود در سیستم اقتصادی بازار می شود .

تولیدات داخلی, اتحادیه بلور و چینی, کالای قاچاق, قاچاق کالا کابوس همیشگی تولید داخل

تولیدات داخلی, اتحادیه بلور و چینی, کالای قاچاق, تولیدات ملی, اقتصادی
احمدفتحی نایب رییس بلور،چینی ولوستر تهران در مصاحبه با خبرنگار طاها پخش گروه طاها پخش گفت: جلوی ورود کالای قاچاق باید گرفته شود درغیر این صورت با ورود این کالاها به فروشگاهها ، تشخیص قاچاق بودن آنها ازسوی فروشندگان امری غیر ممکن است.

وی درادامه افزود: فروشندگان به ویژه در حوزه لوازم خانگی بیشتر به دنبال تهیه اجناسی با قیمت پایین تر وسود بیشتر هستند و کمتر به فکر پرداخت گمرکی تعیین شده اجناس هستند.

فتحی تصریح کرد:به هرمیزان که قیمت اجناس مناسب تر باشد،مصرف کننده بیشتر ازآن استقبال می کند اما مسئله مهم این است که ورود کالاهای قاچاق به مرور زمان سبب کاهش گردش پولی،افزایش تورم وگسترده شدن رکود در سیستم اقتصادی بازار می شود و این امر کسب و کار را دچار اختلال می کند.

نایب رییس بلور چینی ولوستر تهران در ادامه با اشاره به این موضوع که تولیدات داخلی ما درحوزه بلور تنها جوابگوی 30 درصد از نیاز داخلی است،افزود: اگر چه بخشی ازتولیدات ما به خارج ازکشور صادر می شود اما کشوری که خود واردکننده است نمی تواند درحوزه صادرات موفقیت چندانی کسب کند.

فتحی اذعان داشت:به علت نبود نظارت کافی بر واردات کالا هر وارد کننده ای مطابق با سلیقه خود و بدون توجه به استانداردهای لازم اجناس را وارد کرده که این امر عامل ورود کالاهای بی کیفیت می شود.

وی با اشاره به فرهنگ اشتباه مصرف کننده های ایرانی بیان کرد:درخواست مردم برای خرید اجناس خارجی موجب شده تابسیاری ازفروشندگان داخلی تولید خود را به نام جنس خارجی به خریدار تحمیل کنند.

فتحی در پایان افزود: باید فرهنگ سازی لازم در زمینه استفاده از اجناس داخلی فراهم شود تا مصرف کننده با خرید اجناس تولید داخل به علت ضمانت نامه معتبر و کیفیت بالاتر نیازهای خود را تامین کند.فیلم قاچاق کوله بری سدی بَرای تولید کالای داخلی
facebook google telegram twitter whatsApp
تبلیغات