بیماری های کشنده ای که بطری های پلاستیکی مسبب آنهاست

تاریخ انتشار پست : 1395-8-3 دسته : علمی آموزشی

محصولات پلاستیکی با اینکه در زندگی انسان ها تحولی عظیم ایجاد کرده اند اما استفاده بیش از حد از آنها می تواند بیماری های مرگباری را ایجاد کند.

سرطان, مضرات بطری های پلاستیکی, ظرف های پلاستیکی, بیماری کشنده بطری پلاستیکی مسبب آنهاست

سرطان, مضرات بطری های پلاستیکی, ظرف های پلاستیکی, اوتیسم, لیوان های یکبار مصرف

به نقل از خبرنگار طاها پخشطاها پخش؛ کارشناسان در جدیدترین پژوهش های خود دریافتند استفاده از بطری های پلاستیکی باعث ابتلای افراد به بیماری هایی چون دیابت، انواع سرطان و اوتیسم در کودکان تازه به جهان آمده می شود.


بر طبق تحقیقات در بطری های پلاستیکی مواد شیمیایی خاصی وجود دارد که باعث اختلال در عملکرد و ترشح هورمون های بدن می شود و علاوه بر بیماری های فوق می تواند در کودکان سبب پرخاشگری و ابتلا به بیماری ADHD یا همان بیش فعالی و نیز کاهش سطح هوش شود.


از دیگر خطرات استفاده از این محصولات، می توان بروز چاقی، افسردگی، ناباروری در مردان و نیز بروز توده های غیر سرطانی در بافت رحم زنان را نام برد.


بر طبق این مطالعه که در مجله "لانست پزشکی" به چاپ رسیده است، مواد تشکیل دهنده ظروف و بطری های پلاستیکی می توانند باعث اختلال در عملکرد طبیعی غدد درون ریز شده و تبدیل به تهدیدی جدی برای سلامت بدن شوند.


کارشناسان ذرات پلاستیک و مواد شیمیایی سمی موجود در آنها را در نمونه خون بیش از پنج هزار داوطلب شناسایی کرده اند که به طور مداوم از پلاستیک در زندگی روزانه خود استفاده می کردند.


کارشناسان بویژه هشدار می دهند افراد از بطری های آب پلاستیکی بیش از یکبار استفاده نکنند زیرا در آنها از پلی کربنات وفتالات استفاده شده است که در اثر حرارت و تماس با مایعات مواد سمی از خود آزاد می کنند و می توانند باعث ابتلا به بیماری های مرگبار شوند.


منبع: kidspot


مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :