خواص شگفت انگیز این میوه پاییزی

تاریخ انتشار پست : 1395-8-4 دسته : علمی آموزشی

یک متخصص طب سنتی گفت: خرمالو میوه ای مفید برای دستگاه گوارش بوده و آن را تقویت می کند.

درمان سکسکه, مناسب برای دستگاه گوارش, دارای بتاکاروتن, خواص شگفت انگیز میوه پاییزی

درمان سکسکه, مناسب برای دستگاه گوارش, دارای بتاکاروتن, خرمالو, میوه پاییزی

محمد دریایی متخصص طب سنتی در گفت وگو باخبرنگار طاها پخشطاها پخش؛ درباره خواص خرمالو برای دستگاه گوارش گفت: خرمالو میوه ای قابض و تقویت کننده معده و روده است که اسهال خونی را برطرف می کند.


وی بیان کرد: این میوه پاییزی سکسکه را درمان کرده و نرم کننده سینه می باشد و خوردن مقدار ۱۰۰ تا ۵۰۰ گرم آن در صبح ناشتا اسهال خونی را برطرف می کند.


دریایی عنوان کرد: خرمالو به علت داشتن مقادیر فراوان ویتامین ث در درمان سرماخوردگی تاثیر زیادی دارد و پتاسیم، منیزیم و آنتی اکسیدان موجود در آن خاصیت ضد سرطانی دارد.


وی تصریح کرد: خرمالو به علت داشتن مقادیر زیادی پکتین، پتاسیم و منیزیم در ترکیب خود سبب کاهش چربی و فشارخون در افراد می شود.


این متخصص طب سنتی گفت: خرمالو مقادیر فراوانی مواد معدنی دارد، از این رو برای رشد و نمو کودکان بسیار مفید و اشتها آور است که به علت داشتن ویتامین A و بتاکاروتن موجود در آن تقویت کننده قوه بینایی است، هم چنین برای درمان بیماران کبدی و کلیوی و نقرسی نیز بسیار مفید می باشد.


وی اظهار داشت: خرمالوی رسیده بهتر از نوع نارس آن است، البته شیره خرمالو نارس برای فشارخون مفید است و خونریزی را نیز قطع می کند که علاوه بر خاصیت ملینی، برای درمان تیفوس و نقرس هم مفید نقل از شده است.


دریایی با تاکید بر خواص عمده این میوه پاییزی، تصریح کرد: افراد دیابتی و افرادی که مشکل انسداد روده دارند، باید از مصرف عمده این میوه خودداری کنند.


مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :