من خیلی کم کتاب می خوانم/ بازیگر با بازی زنده است | کریم اکبری مبارکه

تاریخ انتشار پست : 1395-8-4 دسته : فرهنگی و هنری

در حال حاضر خیلی کم کتاب می خوانم اما اگر مجبور به مطالعه کتابی شوم، شب و روز وقت می گذارم و کتاب را مطالعه می کنم.

کتابخوان, بازیگر تلویزیون, کریم اکبری مبارکه, کریم اکبری مبارکه من خیلی کم کتاب خوانم بازیگر بازی زنده

کتابخوان, بازیگر تلویزیون, کریم اکبری مبارکه

کریم اکبری مبارکه، بازیگر، در مصاحبه با خبرنگارطاها پخشطاها پخشطاها پخشدر خصوص وظیفه ی هنرمندان در ترغیب مردم به کتاب خواندن، اظهار داشت: هنرمندان کاری نمی توانند انجام دهند، مگر آن که یک کتاب خوب را معرفی کنند و افراد کتاب خوان به مطالعه آن کتاب ترغیب شوند.

وی درباره میزان مطالعه شخصی خود اظهار داشت: در حال حاضر خیلی کم کتاب می خوانم و به دنبال مشکلات زندگی ام هستم، اما اگر مجبور به مطالعه کتابی شوم، شب و روز وقت می گذارم و کتاب را مطالعه می کنم.

اکبری مبارکه درخصوص تاثیر کتاب خوانی بر بازیگری، بیان کرد: برای بازیگری باید کتاب های مرتبط با بازیگری خواند، برای مثال خواندن رمان به نویسندگان کمک می کند و می توانند که از روی نوشته ها الهام بگیرند.

وی ادامه داد: اما جدای کتاب های بازیگری، کتاب های دیگری که به بازیگر کمک می کند، در ژانر روانشناسی است، تا شخصیت شناسی را یاد بگیرد و بتواند از بعد ایفای نقش ها به خوبی برآید.

بازیگر «قندون جهیزیه» در خصوص دلیل کم کاری این روز هایش ، گفت: من کم کار نشدم، بلکه کار کم شده است. بودجه برای تولیدات جدید وجود ندارد و این به دلیل آن است که مردم به نان نسبت به تئاتر احتیاج بیشتری دارند و چون بیکاری عمده شده است، مردم خیلی اندک به تئاتر می روند.

اکبری مبارکه در رابطه با آینده افرادی که در کلاس های بازیگری ثبت نام می کنند، بیان کرد: خیلی آرزو دارند شغلی را داشته باشند، ولی به آن نمی رسند، اما حداقلش این است که بیننده خوبی می شوند، من در دانشگاه تهران که درس می خواندم دیدم که خیلی ها چهارسال بازیگری خواندند اما در نهایت به سراغ شغل دیگری رفتند.

وی در خصوص حالت این روز های بازیگری گفت: کار هنری درآمدی ندارد برای مثال برای یک تئاتر سه ماه تمرین می کنی پس برای یک ماه به اجرا می روی.

این بازیگر درخصوص ارائه ی یک راه حل برای این مشکل، اظهار داشت: من نمی دانم، دولت باید در این رابطه فکر کند، دولت خیلی بهتر از من می داند که چه کار کند، مخصوصا این که زندگی بازیگر با بازی زنده است و وقتی کار داشته باشد، هیچ وقت جذب شبکه های بیگانه نمی شود.

اکبری مبارکه درباره آن که بعضی بازیگران همواره پر کارند و بعضی دیگر هیچ کاری انجام نمی دهند، بیان کرد: من نمی دانم دلیل این اتفاق چیست، این کم کاری سیاست گذاران است، باید پخش کار در بین بازیگران و کارگردان های متفاوت متناسب توزیع شود، بعضی ها در یک دوره هشت ساله پشت سر هم کار می کنند و بعضی دیگر اصلا نمی توانند کاری انجام دهند. حتی خانه سینما می تواند سفارش کند.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :