حامیان داعش در اندونزی به تروریست های فیلیپین پیوستند

تاریخ انتشار پست : 1395-8-5 دسته : بین الملل

حامیان گروه تروریستی داعش در اندونزی برای پیوستن به همفکران خود در فیلیپین به آن کشور رفتند.

جاکارتا, بمب گذاری, بین الملل, حامیان داعش اندونزی تروریست فیلیپین پیوستند

جاکارتا, بمب گذاری, بین الملل, حملات مسلحانه, فیلیپین, ممانعت از سفر, گروه تروریستی, اندونزی, داعش, تنش های مرزی, اندونزیایی

به نقل از طاها پخش به نقل از رویترز، 'ای سیامسو' رییس آژانس مبارزه با تروریسم اندونزی روز سه شنبه افزود که عزیمت این تروریست ها به فیلیپین موجب شد تا نگرانی ها برای بروز تنش های مرزی میان دو کشور نیز افزایش یابد.

وی از آموزش برخی از طرفداران اندونزیایی داعش در فیلیپین خبر داد و افزود: اگرچه آمار دقیقی از این تروریست های داعشی اندونزی تبار در فیلیپین وجود ندارد، اما گمانه زنی ها حاکی است که ده ها اندونزیایی تاکنون برای کسب این آموزش ها و حمایت از همفکران خود به آن کشور رفته و می روند.

بمب گذاری ها و حملات مسلحانه ماه ژانویه (دی ماه) گذشته تروریست های داعش در جاکارتا موجب شد تا مقامات اغلب کشورهای جنوب شرق آسیا وضعیت آماده باش امنیتی به خود بگیرند، به همین علت بارها قدم هایی را نیز برای سرکوبی آنها برداشتند و حتی مانع از سفر آنها به سوریه شدند.

جدیدترین تصاویر منتشر شده از سوی بخش رسانه ای داعش حکایت از گسترش فعالیت های این گروه تروریستی تکفیری در کشور فیلیپین دارد.

تصاویر منتشر شده گروهی چند ماه اخیر از عناصر داعش در فیلیپین که پرچم این گروه را حمل می کرده و در بیعت با رهبر آن شعار می دادند، خود بیانگر حضور قوی آنها در آن منطقه است.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :