ثبت بیش از 8 میلیون تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی

تاریخ انتشار پست : 1395-8-5 دسته :

علیرضا مجرد مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان گفت:در این مدت 8 میلیون و 184هزار و 57تردد در محورهای مواصلاتی استان صورت گرفته است.

تردد, هرمزگان, وسیله نقلیه, ثبت میلیون تردد وسایل نقلیه محورهای مواصلاتی

تردد, هرمزگان, وسیله نقلیه
به نقل از خبرنگار طاها پخش از طاها پخشوی
افزود: 30 درصد از کل ترددها مربوط به وسایل نقلیه سنگین بوده که بیشترین حجم تردد در محور بندر شهید رجایی به بندرعباس با 358هزار و 287 وسیله نقلیه، ثبت شده است.
مجرد گفت: متوسط نرخ جریان ترافیک در سطح راه های مواصلاتی استان 197 وسیله نقلیه در ساعت بوده است.
وی افزود: بیشترین نرخ این جریان ترافیکی مربوط به بندرشهید رجائی ـ بندرعباس با نرخ جریان تردد یک هزارو 9 وسیله نقلیه در ساعت بوده است.
مدیرکل راهداری وحمل و نقل جاده ای استان، سرعت متوسط تردد در شبکه راه های دارای تردد شمار استان در مدت مذکور را 72 کیلومتر در ساعت عنوان کرد.
مجرد گفت: بیشترین سرعت متوسط در این مدت 99 کیلومتر درساعت مربوط به محور بندرلنگه ـ سه راهی چارک بوده است.
وی افزود: کمترین نرخ جریان ترافیک در این مدت با 19 تردد وسیله نقلیه در ساعت مربوط به محور سه راهی چارک ـ بندرلنگه بوده و گفتنی است که 10 درصد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان فاصله طولی مجاز بین دو خودرو را رعایت نکرده اند.
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان هرمزگان گفت:بیشترین تخلف عدم رعایت فاصله طولی مجاز مربوط به محور بندرشهید رجائی ـ بندرعباس با 200 هزارو 494 وسیله نقلیه به ثبت رسیده است.
مجرد افزود: از مجموع کل تردد 14 درصد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی استان سرعت مجاز را رعایت نکرده اند و بیشترین تخلف عدم رعایت سرعت مجاز مربوط به محور دشت امام ـ فین با 108هزار و 751 وسیله نقلیه به ثبت رسیده است.
وی با تاکید براینکه در تمام محورهای استان دوربین های تردد شمار وکنترل سرعت این اداره کل در طول شبانه روز برتردد و فعالیت رانندگان نظارت می کنند، گفت: اطلاعات متخلفین سرعت غیرمجاز بصورت آنلاین و مستقیم برای اعمال قانون به پلیس راهور ارسال می شود.

مطالب مشابه

مطالب تصادفی

نظرات
نظرات مرتبط با این پست
نام :
ایمیل :
وب سايت :
کد تاييد : کد امنیتی رفرش
متن دیدگاه :